Saaremaale golfi mängima lennukiga – kiire ja mugav!

9. maist taasavati lennureisid Kuressaarde ja Kärdlasse, mida kasutavad preagu enamasti Hiiumaa ja Saaremaa püsielanikud, ent nädalavahetustel lisanduvad neile ka suvitajad, kes saartele puhkust nautima lähevad. Hiljuti Saaremaa golfiväljakul golfiga tutvust teinud Nete Tiitsaar kasutab aga mugavat lennuühendust tihti, et pealinnas tööl käia.

Lennul põhiliselt saareelanikud ja suvitajad

“Hetkel on lennureisidel valdavalt suursaartel elavad inimesed, nädalavahetustel lisanduvad suvekodude omanikud ja suvitajad. Võime öelda, et eelkõige saarlastele ja hiidlastele mõeldud riigipoolne dotatsioon võimalikult kiire transpordiühenduse kättesaadavuse tagamiseks täidab oma eesmärki,” ütles lennuettevõtte esindaja Rene Must, ent tõdes, et ilma turistideta vaid püsielanike ja kinnisvaraomanike vajadusi rahuldades on lendude täituvus langenud isegi alla 2016. aasta taset, mil Transaviabaltika alles liinide teenindamist alustas.

Saaremaale saab golfi mängima minna kiirelt lennukiga!

Peale saarekultuuri ning ohtrate suvitusvõimaluste pakub Saaremaa ka häid golfielamusi. Lennukitesse on lubatud üldiselt kuni kaks golfivarustusega lendajat. “Samas oleme lubanud lennule ka 5-6 golfivarustusega lendajat. Iga kord lahendame olukorra vastavalt lendajate arvule ja pagasi üldkaalule. Ehk siis paindlikkus on märgusõna,” kommenteerib Rene Must.

Lennukiga tööle

Nete Tiitsaar selgitab, et lendab lennukiga Saaremaalt pealinna tööle, sest aeg on hinnaline vara ning lennukiga saab kõige kiiremini Tallinnasse. “Mugav, kiire ja kvaliteetne – loomulikult on see number üks valik paarkümmend minutit pea pilvedes olla,” räägib ta.

Ühtlasi saab üürikest lennureisi kasutada kas powernapi tegemiseks, raamatute lugemiseks või Nete puhul tema golfimängu kõrval teise hobi, luuletuste kirjutamiseks.

Ehkki tihe lennureisija, on Nete sõnul lennukile minemine alati sündmus. “Lähed varem kohale, annad pagasi ära ja ootad väikses, kuid avaras lennujaamas väikest lennukit,” räägib ta. “Väike ärevus on alati, sest lennuhirm ikka pesitseb hinges, aga alati läheb kõik üle ootuste hästi.”

Nete mõtleb alati, kui lennukirattad puudutavad Tallinna lennujaama maandumisrada, et miks suurtes lennukides aplodeeritakse pilootidele, aga väikestes mitte. “Igal juhul võiks selle traditsiooni ka siin ellu äratada,” pakub ta, sest see on suur asi, kui jõuame turvaliselt pilvepiirilt tööle.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga