Saaremaa Golfiklubi tunnustas parimaid ja valis uue presidendi

Ahti Niitsoo

Ahti Niitsoo

Saare Golfi 2017. aasta hooaeg lõppes möödunud nädalavahetusel võistlusega Raudne Sügis, kus novembrikuises ilmas selgusid parimad nii meeste kui naiste arvestuses.

Punktimängu formaadis oli parim naine Kaire Kastor (31 punkti), järgnesid napi punktilise vahega Tiiu Jõgi (30 punkti) ja Karola Soe (29 punkti) Saaremaa Golfiklubist. Parim tulemuse meestest mängis välja Indrek Haavel (42 punkti, EGCC golfiklubi), järgnesid Mihkel Lekk (EGCC) ja Margus Kastor (võrdselt 36 punkti, Saaremaa Golfiklubi).

Õhtusel pidulikul lõpetamisel tehti kokkuvõte ka läbi hooaja toimunud golfivõistlustest Tallink HCP-rajamäng (ühises arvestuses mehed ja naised), kus esikolmiku kohad jagunesid 1. Ahti Niitsoo, 2. Aile Rahu ja 3. Triin Marleen Ustal.
Samuti võeti kokku läbi suviste neljapäevade (22 osavõistlust, arvesse läks 7 parimat tulemust) toimunud Saaremaa Tour 2017. Löögimängus olid parimad naised: 1. Anne Merisalu (317 lööki); 2. Varje Haavel (336 lööki) ja 3. Malle Kanemägi (351 lööki) ning meestest: 1. Kaupo Pastak (283 lööki); 2. Valdo Leemet (297 lööki) ja 3. Mati Tasa (297 lööki).

HCP-löögimängu esikolmikus olid võidukad naised: 1. Niina Sivonen (240 lööki); 2. Anne Merisalu (251 lööki) ja 3. Varje Haavel (252 lööki) ning mehed: 1. Andri Võrk (218 lööki); 2. Veiko Tasa (241 lööki) ja 3.Tõnu Jõgi (244 lööki).

Hooaja parimateks 2017 tunnustati Saaremaa golfiklubi juhatuse poolt: parim mees Kaupo Pastak; parim naine Ülle Ehprais; parim juunior mees Ralf Johan Kivi; parim juunior naine Karola Soe; parim meesseenior Tõnu Toompuu; parim naisseenior Anne Merisalu; parim sel aastal alustanud areneja, HCP langetaja Renno Tammleht (HCP 54 >35.5) ja enim mänguringe 25. oktoobri seisuga oli teinud Harri Juhani Sivonen (154). Iga golfari poolt ihaldatud löökides oli osavaim Kaupo Pastak (albatross, 2 eaglid ja 14 birdiet).

Enne pidulikku autasustamist leidis aset ka Saaremaa Golfiklubi uue juhatuse ja presidendi valimine perioodiks 2018-2019. Uude juhatusse kuuluvad Aile Rahu, Tiiu Jõgi, Ahti Niitsoo, Igor Leemet ja Gabriel Sepp. Presidendiks hääletati juhatuse poolt kandidaatideks esitatud isikutest ülekaalukalt Ahti Niitsoo.

Ahti Niitsoo oli seni Saaremaa Golfiklubi meeste kapten. Tema HCP on 13,3 ning golfi on ta mänginud 8 aastat. Golfiväljakult väljaspool on Ahti ehitusettevõtja, kes tegeleb ka korvpalliga veteranide liigas, sõidab jalgratast, naudib mäesuusatamist ning reisimist. Golfi mängib aktiivselt ka tema elukaaslane Edith Raja, kes võitis augustis Saaremaal toimunud BMW Eesti finaalvõistlused naiste klassis, esindades Eestit BMW Cup 2017 maailmafinaalis märtsikuus Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga