Saaremaa Golf & Country Clubi meister võitis Kuressaare Openi

Saare Golfis toimusid 15. mail 19. Kuressaare lahtised meistrivõistlused.

Meeste löögimängus jagasid medalid Kaupo Pastak (74), Raido Raamat (85) ja Andri Võrk (87), naiste löögimängus aga Katrin Leppik (90), Anne Petter (92) ja Margarita Ross (98).

Meeste punktimängus mängisid parima tulemuse Allar Allese ja Roland Mere (41p), kellele järgnes Kris Kuusk (35p), naiste punktimängus oli esikolmik Svetlana Toompuu (42p), Külli Saart (39p) ja Britt Perens (38p).

„Tundsin ennast väga hästi pikki lööke lüües, draiv oli kindel. Tulemus oleks parem olnud, kui chip ja putt oleks olnud sama head kui eelmise hooaja lõpus. Kahjuks ei olnud lähimängu kaugusetunnetus parim. Samas, lõpptulemusega võin ainult rahul olla. Võit jäi koduklubisse. Minu vahetuses olid super kaaslased, kes toetasid üksteist terve mängu jooksul. See on väga oluline, et seltskond on positiivne ja sõbralik ning ausa mänguga. Aitäh Triinule, Kadile ja Britile positiivse mängu eest!” ütles Katrin Leppik.

Eelmisel aastal Saaremaa Golf & Country Clubi järjest teise meistritiitli toonud mängust oli Katrini seekordne mäng siiski parem – ringi löökide arv oli väiksem. Üldse on tal tänavuse hooaja algus olnud parem: eelmisel nädalal sai võidetud ka klubi hooaja avavõistlus sama skooriga. Kuressaare Openil oli ilm ka soodsam, mis aitas lõpptulemusele kindlasti kaasa.

„Natuke on kurb, et naisi on siin võistlemas vähe. Oleksin väga rõõmus, kui konkurents oleks tihedam. See sunnib ennast ka rohkem pingutama,” räägib Leppik, kes oli pikalt Niitvälja klubi ja naiskonna liige ja sai seal ka HCP löögimängu raames klubi meistrivõistlustel tiitli.

„Mul on Niitväljast palju häid mälestusi, kuid tänaseks olen südame kaotanud Saaremaale. Näeme abikaasaga ka enda tulevikku siin. Püüame naistega sel aastal ka naiste karikale SGCC poolt oma tiimi kokku saada,” lisab ta.

Saaremaa klubisse tulid Katrin ja Tarvo Leppik liikmeteks 2020. aasta kevadel, kui kolisid mandrilt Kuressaare koju kodukontorisse. Siis otsustati hakata kohaliku klubi liikmeks. „Meile meeldib siinne väljak ja seltskond, kes võistlustel osaleb. Siin on kodune ja väljak on suurepärases korras. Rada on ka sügisel ja varakevadel roheline, kuna siin on kadakad ja männid. Fairway muru on kuidagi mõnusam, pehmem,” iseloomustab Katrin.

Kiita saab ka väljaku restoran: „Sel aastal võib kindlalt väita, et SGCC on väga pingutanud ning võistlustejärgne toitlustus on tipptasemel. Itaallasest koka käe all valmivad suurepärased grill-lihad ja kastmed, mis on minu meelest väga maitsvad.” Varasemast on Katrinil meeles, et head toidud on ka EGCC-s.

Järgmisena on Leppikutel plaanis Saare Kapp, mis on neil traditsiooniliseks jaaniõhtu sissejuhatuseks. Kui jääb silma mujal midagi huvitavat, siis osaleb Katrin ka mujal klubides võistlustel. Mais käivitunud iganeljapäevast Kiire 9 Viiking Golf Touri ei jõua ta praegu mängida, sest töö segab golfimängu.

„Kui ma saaks uuesti sündida ja valida, kes minust saab, siis kindlasti valiksin profigolfari elu. Minu meelest on see fantastiline spordiala, milles on rohkem emotsioone, kui kõrvaltvaataja arvata võiks,” naeratab Katrin.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga