Riina Egger on juustuga varustatud pikaks ajaks

1. juunil White Beach Golfis ja 2. juunil Pärnu Bay Golf Linksil peetud Saare Juustu golfimaraton täitis 100 osaleja piirarvu.

Mõlemal väljakul mängiti kaks ringi.

Mehed HCP 0–15: Peeter Kessa (-4p ehk 140), Ainars Počs (-6p), Andreas Egger (-10p). Pärast avapäeva juhtinud Igor Viirlaid langes 5. kohale. Eelmise aasta võitja Teet Anier jäeti 22. kohale.

Mehed HCP 15,1–36: Arto Lepik (+9p), Innar Kõvask (+5p), Toomas Rehe (-4p).

Naised HCP 0-36: Mari-Krõõt Fridolin (-6p), Riina Egger (-9p), Kaja Merila-Remmel (-9p).

Parim scratch: Riina Egger (90, 90, 89, 87) ja Taavi Viirpalu (74, 79, 83, 83).

Riina võitis mõlemal päeval pikima avalöögi, lisaks lähima lipule mõlemal väljakul. „Olen juustuga varustatud nüüd üsna pikaks ajaks,“ naeris ta. Ta on võitnud eriauhindu ka varem, aga mitte nii palju ühe võistluse jooksul.

Muljed võistlusest oleks tal suurepärased ka juustuta. „Oli hea end proovile panna kahel päeval ja kahel erineval väljakul. Võistlus oli väga hästi korraldatud, palju osalejaid ja super heas olukorras väljakud. Mängida oli puhas rõõm.“

Eelkõige õnnestus tal seekord mängida mõlemal päeval üsna stabiilselt. Ta suutis olla n-ö omas mängus ja suuremaid vigu vältida. Heameelt tegi ka stabiilsus avalöökides, millega ta on suutnud varem nii mõnigi kord oma mängu rikkuda.

Pärast avapäeva tal väga suuri emotsioone ei olnud. Ta oli üsna rahul oma mänguga. Mingit suurt väsimust ei tundnud, oleks jaksanud veelgi mängida. Pühapäeva hommikul oli eelmise päeva kilomeetreid jalgades pisut tunda, aga ei midagi hullu.

Sarnast formaati Eggerid varem mänginud pole, küll aga osalesid Riina ja tema mees Andreas eelmisel aastal EGCC maratonil, kus mängiti ühel päeval. Andreas oli oma grupis teine ja Riina sai teises grupis 7. koha. „Kuna Andreas on veel suurem golfifanaatik kui mina, siis tema osaleks suurima rõõmuga igal võistlusel ja iga võistlus võiks olla maraton,“ muigab Riina. Seegi kord oli Andreas see, kes Eggerid maratonile kirja pani. Isegi kui Riina pisut kahtles, siis talle lihtsalt ei antud võimalust mitte osaleda.

Kes peres parem mängija on?

„Loomulikult Andreas. Juba hcp-d vaadates on mul veel palju harjutada, et talle järele jõuda… Me ei võistle tegelikult omavahel mitte kunagi, kumb meist on parem või halvem mängija. Elame teineteisele alati kaasa ja toetame teineteist. Küll aga võin öelda, et olen Andreaselt õppinud keskenduma rohkem oma mängule ja jääma rahulikuks ka siis, kui mäng teinekord ei õnnestu.“

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga