Revolutsioon golfis – ülikerged varred ja valged pead

Revolutsioon golfis2

TaylorMade R11 draiver
(Võimalus tellida ka TP mudelit)

Golfivarustus on läbi teinud tohutu arengu. Veel möödunud sajandil tehti enamik keppe puust. Uued materjalid ja uued tehnoloogiad on jõudnud ka golfiväljakule: titaan ja eri metallisulamid on asendanud puu ning keppide aerodünaamikat testitakse tuuletunnelis. Selle hooaja uuendused gofivarustuses on TaylorMade valged pead ja Miyazaki ülikerged varred.

Juba sügisel tuli TaylorMade välja valgete putteritega. Valge pea ei läigi ning loob hea kontrasti rohelise muru taustal. Hooaja eel lisandusid valikusse draiverid, fareway puud ja hübriidid.

Eestis saab uute TaylorMade toodetega tutvuda GolfLife Shop’is ja teistes proshop’ides, kus on saadaval R11 ja Burner SuperFast 2.0 seeria kepid. R11 seeria jätkab R9-st tuttava reguleeritavusega. „TaylorMade draiverid on hetkel maailmas populaarseimad,” ütleb golfimängija ja ettevõtja Jüri Tiitus. „R11 seeria nurki – nii draiveri labanurka kui ka draiveri löögipinna nurka ja raskuskeset saab mängija vastavalt soovile reguleerida.Alternatiivina: FastBurner on optimaalselt seadistatud ja see on mängijale, kes ei soovi draiverit kruttida ega sättida.” R11 reguleerimisvõimalus võib anda märgatavaid eeliseid: mängija saab muuta palli lennutrajektoori ja palli pöörete arvu, mis omakorda avaldab mõju palli lennule. R11 uus aerodünaamiline labakuju soodustab suuremat kepilaba kiirust ning annab pallile soovitud lennu parameetrid – nii pikkuse kui ka trajektoori.

TaylorMade R11-ga mängis US Mastersil ka Tiger Woods.

Mängijad kiidavad

Mõlemad seeriad on mängijate seas viimastel kuudel tohutut elevust tekitanud ja enamjaolt on nii R11 kui ka Burner SuperFast 2.0 draiverid, nii puud kui ka hübriidid, golfarite heakskiidu pälvinud. TaylorMade uut varustust oli viimasel Heritage võistlusel ka tavapäraselt teiste tootjate brändidega mängivate profide käes näha palju. Silmatorkav väline uuendus on valge värv, mis loob kontrasti musta ja rohelisega, et palli täpselt tabamine oleks lihtsam.

TaylorMade Burner SuperFast2.0 draiveri pikk kepivars, kerge kaal ja aerodünaamiline labakuju soodustavad kiiremat svingi ja pikemaid lööke. Tegu on seni kõige kergema TaylorMade draiveriga, vaid 283 grammi. Tänu uuele draiveri pea kujule on sweet spot suurem, kui kunagi varem! Suunavõtu lihtsustamiseks on kepilaba ülemise osa mittepeegeldavat valget värvi ja laba löögipind must, mis loovad rohelise muru taustal selge kontrasti.

Uue SuperFasti löögipind on pisut suurem ja pea 5 grammi kergem kui eelmisel mudelil. Golf Magazini testijate hinnangul on tegemist hea draiveriga sirge löögiga mängijatele. Väga täpse löögi korral on testijate sõnul tegu tõelise raketiheitjaga, mis annab palli lennule kuni 15 meetrit pikkust otsa. Kerge ja hästi tasakaalus. Mõned Golf Magazini testijad nurisesid valge värvi üle, sest mängu ajal olevat see segav tegur. Pikemal mängimisel valgetest putteritest alguse saanud trend enam ei häirinud.

bestgolfdriversreview.net hinnangul on tegemist tõeliselt hea kvaliteedi ja hinna suhtega draiveriga.

SuperFast draiver sobib kõigile mängijatele, kes ihkavad pikemat lööki ja ei ole disainitud konkreetset handicapi silmas pidades.

The Golf Connexioni eksperdid leiavad, et kuigi uus SuperFast on suurepärane, ei ole midagi viga ka selle eelkäijal. Nii et soodus hetk soetada oma golfikotti eelmise hooaja mudel, eriti neile, kellele golf pole moeasi, kus tendidega kaasas käia.

SuperFast 2.0 seerias on esindatud nii puu kui ka hübriid. Puul on uus peakuju ja madal raskuskese, et löök oleks lihtsam ja pikem. Uus hübriid on loodud selleks, et saada pall kiirelt ja lihtsalt õhku, lisaks on kepp äärmiselt täpne.

R11 – meeldivalt palju reguleerimisvõimalusi

TaylorMade Burner SuperFast 2.0 draiver

TaylorMade Burner
SuperFast 2.0 draiver

R11 draiver on üks suurima reguleerimisvõimalusega avalöögikeppe maailmas. Selle labanurka saab kuni 1° ulatuses muuta tänu Flight Control (FCT) tehnoloogiale, kuni 2° ulatuses saab muuta draiveri löögipinna nurka tänu uuele Adjustable Sole Plate tehnoloogiale (valikud on neutraalne, 2° avatud, 2° suletud löögipind). Raskuskeset saab muuta tänu Movable Weight (MWT) tehnoloogiale. Reguleerides võid muuta palli lennutrajektoori kuni 90m külgsuunas ja backspini kiirust kuni 1000 RPM. Kokku on 48 eri settingut, mis aitavad lööki paremaks teha. Uus aerodünaamiline labakuju soodustab suuremat kepilaba kiirust, et palli lend oleks pikem. Võrreldes R9 SuperTri draiveriga lendab pall 5m kaugemale.

bestgolfdriversreview.net eksperdid tõid välja, et draiver sobib eriti algajale, kelle löök on alles arenemas.

Golf Magazine’i testijate sõnul on tegu „tõelise pommitajaga”, mis annab stabiilseid tulemusi. R11 driver on äärmiselt andestav ja täpne puu. Lisaks on draiver hästi tasakaalus ja lihtne lüüa.

R11 seerias on lisaks draiverile ka puu ja Rescue hübriid. Rescue hübriidi arendajad on saanud inspiratsiooni kuulsast Rescue Mid hübriidist ja kepi loomisel on kasutatud kõiki tänapäevaseid tehnoloogiaid. Hübriidil on raskuskese viidud madalamale, mis teeb löögi sooritamise lihtsamaks. Puul saab sama Adjustable Sole Plate tehnoloogia, mis draiverilgi, löögipinna nurka muuta. Puud saab mängija reguleerida täpselt samuti kui draiverit.

Ka Martin Kaymer kiidab R11 reguleerimisvõimalusi ning valge värv meeldib ühele maailma parimale golfarile samuti.

 

Ülikerged varred

Miyazaki C.Kua varred on ülikerged, sest tootmisel kasutatakse uusi materjale ja tehnoloogiat. Jüri Tiituse sõnul lähtutakse sellest, et kergem vars genereerib draiverile suureme algkiirenduse ja kiiruse kasvades kasvab ka löögi pikkus. Kuid ta lisas ka, et on mängjaid, kes eelistavad raskemaid varsi. „Ülikerged varred on üks suund, mille kallal töötatakse ja mida arendatakse. Aga iga mängija teeb oma valiku ise.”

Juba Miyazaki ülikergete varte kuldne väljanägemine on pilkupüüdev. Kunstnik C. Kua loodud disain on inspireeritud tormist.

Kuid välimus on vaid kate tõelisele meistriteosele, mille paine, väändemoment jm on teaduslikult välja töötatud. Tegemist on esimeste 40-50 grammiste vartega, mida kasutatakse ka profiturniiridel. Seerias on 5 vart – 3 puudele ja 2 hübriididele.

Kaugusemõõtjad

GolfBuddy Palatinium

GolfBuddy Palatinium

Uuel hooajal on lubatud kasutada kaugusemõõtjaid nagu kirjutasime juba eelmises numb ris. GolfBuddy on Tiituse sõnul hea valik. „Nagu GPS, milleta ei kujuta liiklust ettegi. See näitab ära, kus sa väljakul oled, kus on takistused, veesilmad, bunkrid, kui kaugele on vaja pall lüüa, et takistustest üle lüüa ja kuhu pall jõudma peab,” selgitas ta. Parimaks seadme juures pidas Tiitus, et ei pea golfiväljakute kaarte raha eest alla laadima või kuutasu maksma nagu odavamate seadmete puhul. „Enamik maailma ja ka kõik Eesti golfiväljakud on seal juba olemas. Läti ja Leedu väljakud saavad baasi mai jooksul,” ütles Tiitus.

GolfBuddy Platiniumi mällu mahub 40 000 golfiväljakut. 32 000 on seadmesse juba laetud. Uusi väljakuid saab veebist lisada tasuta. Seadmel on kõrgkvaliteetne ja väljas hästi nähtav puuteekraan. Kaugusemõõtja suudab salvestada nelja mängija lööke ja info saab sealt lihtsalt arvutisse laadida, et oma mängust kergelt ja kiirelt ülevaade saada. Lisaks teeb kaugusemõõtja sinu eest statistikat ja analüüsib mängu. Väljakule jõudes tuvastab seade automaatselt mängija asukoha. Seadmel on vee- ja põrutuskindel korpus.

Kasutajate hinnangul on tegu väga lihtsalt kasutatava ja lollikindla vidinaga, sisse lülitades leiab see väljaku ja augu, kuhu pead palli lööma. Info on lihtsalt ja selgelt esitatud.

Müügil GolfLife Shop’is ja teistes hästivarustatud poodides.

Tekst: Mariliis Pinn
Fotod: tootjad

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga