„Reporterˮ murdis golfimüüte

Golf on spordiala, mille ümber liigub ikka veel palju müüte. Üha enam on siiski ka neid inimesi, kes on golfist mõelnud ja tahavad müüdimurdjateks hakata ehk siis proovida omal nahal järele, mis asi see golf õieti on. Golf tuli „Reporteriˮ toimetuse sportliku liikme Jaanus Koortiga ajakirja Golf peatoimetajal Monika Kuzminal jutuks töö käigus, kui sõideti uudiste jaoks filmima. Suureks üllatuseks olid tema peres golfijalanõud juba ammu soetatud, aga mänguga alustamist on Jaanus juba kolm aastat edasi lükanud. Nii lepitigi kokku, et Jaanus võtab kompanjonid kaasa ning golfiõpe võib alata.

Eesti vaadatuima uudistesaate tiimiliikmed Hetlin Villak ja Jaanus Koort ning viimase elukaaslane Janne-Triin Mändla otsustasid teha ära green card’i ehk siis läbida golfi esmaoskused andev koolitus, et mängu head ja vead omal nahal järgi proovida ning ajakirja Golf lugejatega muljeid jagada. Kursuse esimene osas läbiti üheskoos treener Torel Neideriga Golf X golfistuudio sisehallis.

Hetlin Villak arvas, et golf on rikaste ja snoobide mäng

Uudistetoimetuse reporter Hetlin Villak alustas tutvust golfiga Youtube’is, uuris varustuse hindu, proovis mängu ja vaimustus sellest. Ta on ajakirjanikutöö kõrvalt ka seni mitme spordialaga tegelenud, kuid golf on liiga eksklusiivne tundunud. Green card’i kursus pani ta golfile teistsuguse pilguga vaatama ja tundub, et golfipisik on külge hakkamas.

Jaanus Koort: selle raha eest, mis reede öösel baaridesse maetakse, võiks laupäeval mõnusa ja tervisliku golfipäeva veeta

Välisuudiste- ja seltskonnauudiste toimetaja Jaanus Koort arvab, et selle raha eest, mis reede öösel baaridesse maetakse, võiks laupäeval mõnusa ja tervisliku golfipäeva veeta. Jaanus on läbi ja lõhki spordimees, kusjuures harrastanud sügavuti päris mitut ala, sealhulgas džuudot, breiktantsu ja kulturismi. Kuna pühendumised ühele spordialale käivad periooditi ja on seejuures väga selle ala kesksed, võib arvata, et järgmise kolme kuni viie aasta jooksul on Jaanuse fookus suunatud peamiselt golfiväljakule ning pole võimatu, et see sinna jääbki.

Janne-Triin Mändla: golf on kihvt

Janne-Triin Mändla arvab, et kui tehnika kätte saab, on golfimäng puhas lust ja nauding. Ta tegeleb tantsimisega, käib jõusaalis ja toob maale naturaalset kehakoorijat, kuid tema põhiala on meelelahutus – Janne-Triinul on koos Jaanus Koortiga agentuur, mis korraldab firmaüritusi. Kuna tegemist on naisel palju, on ta juba pikka aega mõelnud, millega võiks pingete maandamiseks tegeleda. Nüüd arvab ta, et selleks võiks olla golf.

Loe põnevaid intervjuusid Reporteri toimetuse liikmete ja Janne-Triin Mändlaga ajakirja Golf värskest numbrist! Ajakirja saab tellida SIIT! Praegused tellijad saavad omale postkasti juba augustikuu ajakirja.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga