Jätkuvalt kehtivad samad reeglid, mis senini – mängi palli sealt, kus see asub ja väljakut sellisena, nagu see on.
Tundub hetkel, et põhimure reeglite vallas on see, et traditsioonilisse nn džentelmenide mängu tungib hooga sisse tänapäeva elu koos sellega kaasas käivaga, s.h. kõiksuguste tehniliste vidinate ja kulinatega (televisioon, nutiseadmed jms).
Alles see oli, kui televisiooni (TV) pilti hakati kasutama asitõendina ja kui mängija viga avastati pärast võistluse lõppu, järgnes eemaldamine. Seejärel leiti, et osade juhtumite puhul on eemaldamine liigne karistus, vaid tuleb lisada vastavad karistuslöögid (kehtib ka praegu). Meenutame, et kui tänapäevase TV-tehnika läbi ilmneb, et võistleja on näiteks tihedast rohust välja lüües puudutanud palli kaks korda ise seda märkamata, jättes seega ka tulemuskaardile vastava karistuse lisamata, ei järgne sellele automaatset eemaldamist, vaid lisatakse vastav trahvilöök ja tulemus jääb kehtima.
Nüüd on peetud vajalikuks lisada järgmine selgitus: kui näiteks mängija asetab kepi palli taha ja see liigahtab (ehk siis mängija meelest asukoht ei muutunud), aga TV näitab, et ikkagi muutis asukohta mingi müstilise ühiku võrra, siis mängija ei saa mingit karistust, kui on ilmselge, et palja silmaga ei oleks olnud võimalik seda asukoha muutust avastada. Võiks mõelda, et TV värk Eesti mängijaid ei puuduta, aga ei – viimastel Eesti meistrivõistlustel sai üks mängija DQ just tänu TV-le (olles pallimarkeri teise mängija puttamisjoonelt ära tõstnud, ununes see hiljem tagasi märkida, seda aga märgati TV vahendusel).
Ja veel:
Reegel 18-2b ütleb, et kui pall muudab oma asukohta pärast suunavõttu (pärast seda, kui kepp on asetatud vahetult palli taha), siis järgneb üks trahv ja pall asetatakse oma esialgsesse asukohta. Samas, selle reegli erand ütleb, et kui on teada ja kindel (known and virtually certain), et mängija ei põhjustanud palli liikumist, siis karistust ei järgne. Küll aga nõuab selle reegli uus lisatud selgitus, et sellisel juhul, kui mängija apelleerib, et tema ei põhjustanud palli liikumist, peab olema tõestatud, mis siis palli ikkagi liigutas – kas tuul, vesi vms. Kusjuures maa külgetõmbejõud ja vastase kuri pilk arvesse ei tule!
Rõõmus uudis ka neile, kes elavad oma elu nutiseadmetes. On lisatud selgitus, mis ütleb, et mänguringi ajal võib nutiseadmete abiga saada ilmajaamade edastatavat infot temperatuuri, tuule jms kohta. Sellisel teel saadud infot ei loeta otseseks mõõtmiseks ja seega ei ole see keelatud (Facebookis ja Twitteris uudiste vahetamise kohta hetkel veel midagi öeldud ei ole).
Pikalöögimeeste ja teiste eriliste mängijate (kellele lühikeseks lõigatud ala kitsaks kipub jääma) tuju peaks tõstma ka see teadmine, et kompassi kasutamine väljakul on igati lubatud (muidugi traditsioonilisel moel). Kindlasti aitavad ülaltoodud uued teadmised kõvasti mängutulemusele kaasa, aga meenutame siinkohal ka ühte, hetkel võib-olla vajaminevat reeglit:
Lumi on mängija valikul kas kõrvaldatav takistus (nagu lahtised puulehed jms) või juhuvesi – siin on tähtis meeles pidada, et takistustes (nii punkris kui ka veetakistustes) on kõrvaldatavate takistuste puudutamine enne lööki keelatud. Teisisõnu, neis kohtades kasutage lume korral juhuvee reeglit (ehk siis saate vaba dropi sama takistuse piires või ühe trahviga takistuse taga joonel, mis läbib lipu ja palli asukohta takistuses). Muidugi juhul kui terve bunker on lund täis ja sealt mängimine võimatu, siis jääb ainult kaks võimalust, lüüa uus löök eelmisest kohast või tuleb minna lipu suunas tagasi – mõlemal juhul tuleb lisada mäletatavasti üks trahvilöök. Sealjuures võib vabalt kiruda golfi reegleid, väljaku meeskonda – sellest trahve ei järgne, kui seda omaette, teisi mitte häirivalt teha. (Muu hulgas nõuannet mitte bunkrisse lüüa ja võib-olla paar tundi golfkoolist osa võtta ei loeta nõuandeks ja selle eest karistada ei saa.)
Head mängu!
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.