Reed tõusis võiduga Fedex Cupi 2. kohale

11. augustil lõppenud Northern Trusti võitis Patrick Reed (-16).

See oli tema esimene võit pärast mullust Mastersit.

Abraham Ancer (Mehhiko) kaotas löögiga.

Reed tõusis sellega Fedex Cupil 2. kohale Brooks Koepka järel. 30. kohta jaganud Koepka kirus jälle kaasmängijate aeglast mängu, seekord Bryson DeChambeau’ oma. Esimese kahe päeva järel juhtinud Dustin Johnson vajus jagama 24. kohta.

Tiger Woods, kes oli viimati mänginud The Openil, alustas avapäeva tulemusega +4. Tulemusega +5 mängisid 119 võistleja seas vaid kaks mängijat. Woods rohkem ei mänginud ja ütles, et läheb taas arsti juurde. Ta loodab mängida sel nädalal BMW Championshipil.

Lõpupäevadele ei pääsenud ka Jason Day, kes selle peale vallandas kepikandja Steve Williamsi, legendi, kes kandnud ka Woodsi varustust.

Northern Trust on esimene kolmest suurest Fedex Cupi lõputurniirist, kuhu pääsevad aasta jooksul enim punkte kogunud. Järgmisele turniirile pääsevad 70 parimat ja finaali 30. Eelmisel aastal oli turniire neli. Finaalis alustab suurima punktisummaga mängija tulemusega -10, järgmine koht tulemusega -8 ja nii edasi väikeste vahedega 30. kohani, kes alustab nullist. See, kes võidab viimase turniiri, Tour Championshipi, võidab hooaja. Võitjale on garanteeritud koht PGA Touril viieks aastaks. 30 parimat pääsevad Mastersile.

Muutunud on ka auhinnafond. Kui mullu sai võitja 10 miljonit dollarit, siis tänavu 15 miljonit. Kokku läheb jagamisele 60 miljonit võrreldes mulluse 45 miljoniga. Lisaks sellele on tänavu juba jagatud tavahooaja parimatele 10 miljonit. 2 miljonit läks sellest tšempionile Koepkale.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga