Rahvusvaheliselt tunnustatud juhtimisekspert John C. Maxwell: üheks oma lemmikhobiks pean ma golfi

Tunnustatud juhtimisekspert John C. Maxwell kirjutab raamatus “Kuidas edukad inimesed mõtlevad?” sellest, kuidas olla loovam. Raamatust saab teada, kuidas rakendada oma loovat potentsiaali, arendada jagatud ideid ja õppida minevikust, et mõista paremini tulevikku.

Avaldame raamatust katkendi, kus Maxwell räägib golfist.

Suunatud mõtlemine annab eesmärgile selgust 

Üheks oma lemmikhobiks pean ma golfi. Golf esitab väljakutseid ja see meeldib mulle, kuna selle eesmärgid on nii selged. Lõuna-Carolina ülikooli professor William Mobley tegi golfi kohta järgmise tähelepaneku: “Golfi üks kõige olulisem omadus on selgete eesmärkide olemasolu. Sa näed lipuvarrast, sa tead löökide arvu. See pole liiga lihtne, kuid ka mitte kättesaamatu. Sa tead oma punktide keskmist, sellele lisaks on veel konkurentsieesmärgid: konkurents löökide arvule, sinu enda ja teiste omadele. Need eesmärgid annavad midagi, mille suunas püüelda. Nii töös kui ka golfis on eesmärgid motiveerimiseks.”

Kord järgnesin golfiväljakul mängijale, kes unustas lipu pärast lööki auku tagasi panna. Ma ei suutnud korralikult keskenduda, kuna ei näinud sihtmärki. Minu keskendumine muutus kiiresti tusatujuks ja sealt edasi kehvaks mänguks. Olemaks hea golfimängija, vajab inimene selgele sihtmärgile keskendumist. Sama kehtib mõtlemise kohta. Suunatus aitab teil teada eesmärki ja seda saavutada.

Suunatud mõtlemine viib teid järgmisele tasemele 

Keegi ei saavuta suuri tulemusi üldistajaks saades. Oskust ei omandata selle väljaarendamisele kuluvat tähelepanu hajutades. Ainuke viis järgmisele tasemele jõuda on keskenduda. Keskendumisel pole oluline, milline on teie eesmärk – see võib olla palganumbri tõstmine, äriidee täpsustamine, figuuri trimmimine, meeskonna arendamine või isiklike probleemide lahendamine.

Ja sama kehtib golfi kohta.

Eesti finantsharidusettevõte Starfish Academy ja The John Maxwell Co USA-st korraldavad 29. jaanuaril juba 6. korda iga-aastast liidrite tippsündmust ja uue ajastu konverentsi LIVE2LEAD: Estonia. See on üritus liidritele ja meeskondadele ning toetab liidri- ja enesejuhtimise oskusi ja ettevõtlikkust, laiendab silmaringi, inspireerib ja harib ning annab positiivse energiasüsti uude aastasse. John C. Maxwell on USA-s tuntud juhtimisekspert, dünaamiline kõneleja ja autor, kes on müünud üle 18 miljoni raamatu.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga