Putt’i kiirus määrab augu suuruse

Foto: Shutterstock

Kui värske raamatu „The Lost Art of Putting“ autorid Gary Nicol ja Karl Morris mängijatelt küsivad, kas tähtsam on kiirus või suund, öeldakse enamasti, et suund. Miks öeldakse? Mängijate arvates on siis suurem võimalus, et pall läheb sisse. Siis aga hakkavad nad mõtlema, et suund on neil tihti õige, kiirus aga logiseb. Pärast veidikest mõtlemist jõuab 100 protsenti mängijatest järeldusele, et kiirus on olulisem.

Pall peab liikuma õige kiirusega, et gravitatsioon selle auku tõmbaks. Endine PGA Touri proff Darrell Kestner väidab, et putt’i kiirus määrab augu suuruse. Pall läbib ühe pöörlemisega 134 millimeetrit. Iga pööre august mööda vähendab augu suurust 12 protsenti. Mida tugevamini lööte, seda väiksemaks auk muutub.

Õige kiirusega ja täpselt augu keskele löödud putt’i korral on auk 108 millimeetrit. Kui pall läheb 152 millimeetrit mööda, kitseneb auk 97-millimeetriseks. 305 millimeetrit mööda ja auk aheneb 66-millimeetriseks. Mitu korda olete löönud nii, et putt jääb august 25 millimeetri kaugusel? Ilmselt iga kord, kui mängite. Kuna auk on 108 millimeetrit, tähendab see, et pall oleks läinud täpselt keskele!

Tähtis on ka, millise kepilabaosaga te palli tabate. Tabamine laba esi- või tagaosaga võib 3-meetrise putt’i puhul tähendada, et pall läbib soovitud kaugusest vähem kui 80 protsenti. PGA proffidel jääb lühikeseks ligi 50 protsenti 10-meetriseid putt’e, amatööridel 70 protsenti. Proffidel jääb lühikeseks 7 protsenti 3-meetriseid putt’e, amatööridel 16 protsenti.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga