Puhkus kuurortlinnas Pärnus: Memme majutus pakub mõnusaid elamusi juba 60ndatest

Memme majutus Pärnus on pika ajaloo ja hingega koht, kus uus perenaine Heike Pettinen oma Memme pärandit jätkab. “Memme majutus on nime saanud minu armsa Memme, Alice Kantsi, mälestuseks, kes selles samas majas 60ndate aastate alguses pakkus majutust Venemaalt saabuvatele puhkajatele. Memme oli minu vanavanaema, tema soovil kutsusid lapselapsed teda Memmeks. Seda traditsiooni jätkasid ka nende lapsed ja lapselapsed,” räägib Heike. Toona oli Pärnu populaarne kuurortlinn ja suvel külastas linna palju turiste. Viis aastat tagasi puhus Heike majutusele taas elu sisse ning maja täitub taas kuurortlinna puhkajate mõnusa saginaga.

Mälestusi täis majutuskoht

Heike meenutab, et Memme ajal oli sisustus põhiliselt 60ndate stiilis ja retro – läikiva pinnaga lauad ja kapiuksed, kangad tagasihoidlikud ja pigem ühetoonilised. Praegu on Memme Majutuse sisustuses inspireeritud modernistlikust, skandinaaviapärasest ja maalähedasest stiilist. Modernistlikust stiilist tänapäevaste lahenduste ja tehnika osas, samas soojust ja hubasust kvaliteetse puitmööbli näol, vürtsitatud omapäraste detailidega.

Heike sõnul Memme ajal ei olnud broneerimissüsteeme nagu tänapäeval ja broneeringuid tehti aegsasti. Ka oli hea tava saata tol ajal jõulukaarte ja nii saabuski Memmele jõulude ajal kirju põhiliselt Venemaalt – Moskvast ja Leningradist, kus pered teatasid oma puhkuseplaanidest. “Olen kuulnud, et sellel ajal oli Pärnu jõudsalt arenev kuurortlinn ja oli lausa linnapoolne kohustus, et meie piirkonnas igas eramajas pidi olema üks tuba suvitajatele. Räägitakse ka lugusid, et pered kolisid lausa suveks teenistuse nimel kõrvalhoonetesse,” räägib Heike.

Heikele rääkis tema ema Nele loo ajast, kui ta oli alles noor ja abistas Memme majutuses.

“Sellel ajal ei olnud meie maja teisel korrusel sooja vee keetmise võimalust ja klient pidi vee keetmiseks kasutama Memme kööki, mis asus alumisel korrusel,” meenutab Nele. “Niisiis juhtus Nele pealt nägema seika, kuidas klient oli veekannu toonud ja ise tagasi ülemisele korrusele läinud. Ühtäkki taob Memme harjavarrega vastu lage ja karjub “Kipit-kipit!” Ei teagi, kaua see vesi seal siis mulises, ilmselgelt oli klient selle unustanud. Tänapäeva sellist asja tehes ilmselt saaksid Booking.com lehel kaebuse ja kõige madalamad punktid.”

60ndatel tuldi puhkama eelkõige peredega – emad, isad ja vanaemad, vanaisad koos laste ja lastelastega. Memme majas oli piisavalt ruumi. Tol ajal oli põhiline külastada randa, muidugi nauditi massaaži ja peeti lugu heast toidust. “Oli täiesti tavaline, et vanaemad tõttasid hommikul turule, ostsid värsket kraami kokku ja kokkasid siis terve päeva head ja paremat. Noored olid lastega rannamõnusid nautimas. Õhtul saadi kokku ja nauditi head toitu,” meenutab Nele.

Pärnu on endiselt suvituslinn

Täna on Pärnus palju võimalusi, kuidas oma suvepuhkus veeta. Lastega pered saavad näiteks külastada Lottemaad või Valgeranna Seiklusparki. Linnas on palju armsaid kohvikuid ja restorane. Saab purjetada, surfata, nautida kallimaga päikeseloojangut muulil, jalutada promenaadil, külastada linna läheduses olevaid matkaradasid. Pärnus toimub suvel erinevaid üritusi, näiteks Hansapäeva, Augustiunetu. Talvel saab Pärnus suusatada, uisutada ja lumistel matkaradadel kaunist talvist loodust nautida ning päeva lõpus nautida spaamõnusid.

Memme majutus asub mugavalt 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel rannast, aga samas rahulikus kesklinnapiirkonnas.

Suurimaks eeliseks on aiaala, kus nautida hommikukohvi ja õhtust päikeseloojangut. Suvel saab aiast noppida hooaja ande – vaarikad, sõstrad, õunad. On neid, kellele meenuvad sellega seoses vanaema juures maal veedetud ajad ja neid, kes tahavad lihtsalt vaheldust linnakorterielule.

Puhkusega käib kaasas lõõgastav massaaž

Memme oli õppinud massöör ning pakkus majutuskohas ka massaaži. Seega endiselt saab kohapeal nautida ka massaaži, mida nüüd pakub Heike ema Nele, kes on pikaajalise kogemusega massöör. Massaažimenüüst leiab kõigile tuttava klassikalise massaaži, aga on ka võimalik nautida näiteks mee-, laavakivi-, või stressiturja massaaži.

Massaaž on osa ühest õigest puhkusest, puhatakse ju ikka selleks, et maandada pingeid ja lülituda välja tavapärasest töörütmist.

Sel aastal saab Memme majutus uue hingamise. Peamajas saab olema kolm hästi sisustatud korterit, ühtekokku 15 voodikohta. Aias on avatud terrassikohvik, kus võimalus nautida hommikusööki. Sügisest saab nautida ka spaamõnusid, mis on eriti atraktiivsed just talvisel perioodil. “Üha enam inimesi otsib elamusi, ei piisa enam tavalisest rannapuhkusest. Just seda Memme majutus pakub. Korraldame ka suve- ja talvepäevasid,” tutvustab perenaine Heike. “Oleme väikesed, aga tublid.  Meie eesmärk on pakkuda oma klientidele parimat teenindust ja meeldejäävaid elamusi hubases õhkkonnas. Oleme rõõmsameelsed ja sõbralikud, et iga külastaja tunneks end meie juures oodatult. Kohtumiseni Pärnus!”

Tekst: Merje Miller

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2021 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga