Publiku ees peetud Houston Open: Koepka ja DJ tagasi esimeste seas

8. novembril lõppenud Houston Openil sai esimese PGA võidu ja 1,3 miljonit dollarit Carlos Ortiz (-13).

Tavaliselt staarid sellistel võistlustel ei käi, pandeemia on aga võimalusi kahandanud ja 2. kohta jagasid Hideki Matsuyama ja koroonast tervenenud Dustin Johnson (-11). Koroonas DJ istus 11 päeva Las Vegase hotellitoas ja vaatas lihtsalt nii palju telekat, et enam ei jaksanud. Naine ja lapsed viirust ei saanud. Kui Johnson pärast isolatsiooni lõpuks esimest päeva mängima läks, polnud tal algul eriti viitsimist. Järgmistel päevadel muutus tunne paremaks.

5. kohta jagas Brooks Koepka, kes kujundas Memorial Parki väljakut mullu ringi, nii et mängis nagu koduväljakul. Kõigil teistel võtab uue väljakuga harjumine aega. Koepka vabandas, et esikoha maksis ilmselt uus draiver. See oli esimene kord pärast 1963. aastat, kui PGA Tour sellel väljakul peeti.

Tiger Woods lõpuks ikkagi ei osalenud. Phil Mickelsonil jäi cut läbimata.

Mäng peatati avapäeval pimeduse tõttu, nagu hakkab koroona tõttu liigutatud turniiridel juba tavaks saama. Ega neid ei korraldata teatud aastaaegadel teatud osariikides ju ilmaasjata. Mullu oli see peatatud külma tõttu.

Väljakule lubati iga päev kuni 2000 pealtvaatajat. Kuigi pilet esimesel kolmel päeval maksis 79 dollarit päev, korraldajad sellega palju ei teeni ja nii on lubatud tuurile taas ka tulus pro-am-osa. Esmakordselt pärast pandeemia algust lubati pealtvaatajaid tuurile nädal varem Bermuda Championshipil, aga siis kuni 500 päevas. Houston oli tänavu ilmselt viimane kord, kui lubati.

29-aastane mehhiklane Ortiz teenis koha Mastersile, kuid mitte sel nädalal toimuvale. Tänavusele Mastersile pealtvaatajaid ei lubata.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga