Proovilöök on puttamisel oluline

Foto: Shutterstock

Igati tore, kui teil on mingi traditsioon, mida enne putt’i teete. Kuulub selle hulka aga palli puudutamata proovilöök? Kõik Touri profid kasutavad proovilööki. Summad ja eneseuhkused on nii suured, et ära üritatakse kasutada igasugune abi.

Mida proovilöök siis endast kujutab? Kui teid ootab lühike putt, imiteerige füüsiliselt algusest lõpuni lühikest lööki, mis on teie arvates vajalik palli auku saamiseks. Kui putt on pikem, 3-4 meetrit, imiteerige keskmise pikkusega lööki, ja kui 10 meetrit või pikem, tehke pikk proovilöök, mis teie arvates kindlasti sisse läheb, kirjutab Golf Magazine. Tehke proovilööke nii kaua, kuni tunnete, et nüüd läheb sisse.

Kõige tavapärasem putt on 6 meetrit ja kõige targem harjutada seda. Kui võistlusel juhtub vastu 4-meetrine putt, saab 6-meetrist harjutanu proovilöögil seda lihtsalt veidi kohaldada asjaoludega, mida ikka arvestatakse: kallak, tuul jmt.

Kui tunnete, et proovilöök pole siiski teie jaoks, kasutage seda vähemalt kuu aega enne loobumist. Proovilöök peab täitma teid enesekindlusega.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga