PGA Tour 1978. aastal: mida teha vanade meestega?

LA Openi 147 mängija seas on 1978. aastal Jim Ferrier, 63-aastane austraallane, kes nüüd elab Californias. Ferrier ei võida seda turiiri. Tal jääb isegi cut läbimata. See ei üllata kedagi. Ta pole tuuril teeninud sentigi pärast 1972. aastat, kui ta lõpetas 66. kohaga San Diego Openil ja teenis $214.28.

Dave Nevatt ei osalenud LA Openil, kuigi oleks väga tahtnud. Nevatt on 21, esimest aastat mängiv proff samuti Californiast. Ka Nevatt pole 1978. aastal golfiga sentigi teeninud, kuid teisel põhjusel. Ta pole mänginud ühelgi turniiril. Kolmel korral on tal kvalifikatsioon läbimata jäänud ühe löögi tõttu.

Ferrier kvalifikatsioonis mängima ei pea. 1947. aasta PGA Championshipi võitjana on tal eluaegne vabastus.

Nüüd läheb tal raskemaks: PGA kehtestas nõude, et 1979. aastal peavad eluaegse vabastusega mängijad teenima igal osaletud turniiril keskmiselt $666.66. 13 mängijat andsid seepeale tuuri kohtusse.

PGA Touri juht Deane Beman ütleb, et see on ajaga kaasas käimise protsess, mis algas 1970. aastal, kui lõpetati eluaegsete vabastuste andmine. „Kuskil pole kirjalikku reeglit, et me peame vabastuse andma,” lausub ta.

Noored mängijad ei mõista, miks mõned vanemad mängijad soovivad end tuuril häbistada viletsa mänguga. „Ma saan aru, et kunagi olid nad tuuril põhitegijad, aga kui nad enam mängida ei suuda, siis pole aus, et nad saavad mängimist jätkata kõigest seepärast, et võitsid kunagi korra,” sõnab Danny Edwards.

„Ma saadaks ka minusugused mehed minema,” tunnistab ausalt Orville Moody, üks eluaegse vabastusega mängijatest, kes kohtuteed ei läinud.

Senior PGA Tour alustab 1980. aastal. Edukaimaks osutub Don January, kes teenib hooaja jooksul 44 100 dollarit. Arnold Palmer võidab ühe turniiri, kuid hooajavõiduks sellest ei piisa.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga