PGA Championshipi võitja selgus, viimaste kohtade mängijad mängimas

Naiste PGA Championshipi võitja selgus 11. oktoobril Pennsylvanias Aroniminki klubis siis, kui viimaste kohtade mängijad olid veel mängimas.

Nimelt toimub pühapäeval ka suur NASCAR-i sõit ning NBC saatis esimesed golfarid mängu 8:49 (ET) ja viimased 9:22, et sõidu ajaks oleks mängitud. Võitja võis aga Sei-Young Kimi lõpetades välja kuulutada, sest edu oli liiga suur, mis sest, et paljud veel mängimas. Pühapäeva juhtkohalt alustanud Kim mängis viimase päeva parima tulemuse 63, kokku -14. Võiduga kaasnes 645 000 dollarit. 27-aastasel lõunakorealannal oli seni suurvõistlustelt kaks teist kohta, kuid 10 LPGA võitu.

Veteran In-Bee Park näitas British Openi 4. kohaga, et vormi on. Nüüd tuli 2. koht, kaotus viis lööki. 3. kohta tulemusega -7 jagasid Nasa Hataoka, kes viimasel päeval mängis 64, ja Carlota Ciganda, kes viimasel rajal lõi birdie.

Suured miinused on petlikud – väljak oli tegelikult väga raske, esikümnesse mahtus par’iga. Avapäeval mäng peatati pimeduse tõttu. Nelly Korda loobus pärast avapäeva võistlemisest seljavalu tõttu.

Soomlanna Matilda Castren jagas 23. kohta. See oli tema esimene suurturniir. Tegelikult on ta küll sündinud USA-s, kus ta ka elab.

Hiljutisel meeste US Openil tekitas NBC pahameelt, kui lubas USGA-l näidata kodulehel tasuta ainult konkreetseid vahetusi ja saatis kogu ülekande vaatamiseks fännid ostma uut tasulist äppi nimega Peacock, kuigi näiteks Eestis seda veel ei pakuta.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga