Peasekretäri ametikohale esitati 25 avaldust! Eesti Golfi Liidu peasekretäri tööülesandeid täidab praegu Eero Mikk

eero-mikk-foto-rasmus-kooskoraNovembris toimunud Eesti Golfi Liidu hooaja pidulikul lõpetamisel püüdis ajakirja Golf toimetus kinni samal päeval liidu peasekretäri kohusetäitjaks määratud Eero (toim.- Eero Mikk), kes senise liidu peasekretäri Piret Sepa töökohustusi hoogsalt üle oli võtmas.

Eero,  saite oma uuel ametikohal esimesed ristsed kätte. Millised on muljed?

Tegelikult need päris esimesed ristsed polegi, ma olen Piretiga kaasas käinud üle kuu aja, mitte küll viis päeva nädalas, vaid osadel päevadel, järkjärgult asju üle võtmas. Golfi Liit on selliselt üles ehitatud, et päris nii ei tehta, et jäetakse dokumendid kappi ja öeldakse: näed, Eero, see on Eesti Golfi Liit ja hakka tööle! Mul on selle eest Piretile tänud ülivõrdes, et ta on nõus olnud mulle kõike tutvustama. Tuhat tänu, et ta jääb minuga aasta lõpuni! Mis siis edasi tulemas on — praegu käivad ettevalmistused uueks hooajaks, läbirääkimised käivad kõigi osapooltega, mis puudutab toetajaid, klubisid, väljakuid ja kokkuleppeid, mis on vaja järgmisel aastal ellu viia. See kõik on praegu käsil. Tuleb väga põnev aeg ka minu jaoks, sest olen siiani seda elu näinud ainult ühelt küljelt, töötades Valgeranna golfiväljakul. Nüüd siis astuda samm tagasi, vaadata kõike natuke kaugemalt on väga põnev ja see pakub kindlasti mulle väga palju väljakutseid. Tulevik on natuke hirmutav, aga see on väga hea.

eero-mikk-foto-rasmus-kooskora2

Kui saite ettepaneku asuda peasekretäri kohusetäitja kohale, kas see tahtis pikka mõtlemisaega?

Mitte eriti. See on siiski minu jaoks teatud loogiline samm. Võib-olla ma jätan sellel redelil mõned astmed vahele, aga ma ei näe põhjust, miks peaksin tagasi minema, kui saan edasi kõndida. Selles suhtes tuli otsus üsna kergesti, et kaalusin, küsisin, mida arvatakse ja sealt see otsus tuligi.

Praeguse peasekretäri Piret Sepa kolme aastane leping on lõppenud ja ta on otsustanud seda lepingut mitte pikendada. Seoses sellega kuulutas Eesti Golfi Liit uue juhtimisstruktuuri ja ametikoha laiendatud volitustega välja konkursi peasekretär-tegevjuhi kohale, kelle ülesandeks saab olema Golfi Liidu terviklik strateegiline juhtimine ja eesmärgipärane arendamine. Uue peasekretäri tegevus peaks olema suunatud organisatsiooni võimekuse kasvatamisele ja positsiooni kindlustamisele nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt.

Peasekretäri ametikohale esitati kokku 25 avaldust ning juba järgmisel esmaspäeval algavad valitutega vestlused.

Piret Sepp andis ka ajakirja Golf toimetusele avameelse intervjuu, mille raames vaatab ta tagasi ning räägib perioodi jooksul juhtunust. Intervjuud saab lugeda veebruarikuu ajakirjas.

Elviira Eessaar, Monika Kuzmina

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga