Pärnus selgusid Eesti meistrid rajamängus

Pärnu Bays lõppesid 16. juunil Eesti lahtised meistrivõistlused rajamängus.

Kvalifikatsioonis alustasid võistlust 120 mängijat.

Meeste vanusepiiranguta põhiklassis peeti võistlus teistkordselt avatud formaadis ja starti tulid 28 mängijat viiest riigist. Tiitlikaitsja Carl Hellat puudus. Varasematest võitjatest oli põhiklassis mängimas vaid Erik Tiitus (2008). Egert Põldma oli löögimängus tulnud 2013. aastal Eesti meistriks, kuid rajamängu meistritiitel tal puudus.

Ainus mitte-amatöör Põldma alistas lisarajal Sten Erik Soo, kuid kaotas veerandfinaalis esimese asetusega Kevin Christopher Jegersile (2 up). Teisena jõudis tabeli ülemises pooles poolfinaali Sami Laattala, kes alistas lätlase Roberts Matisonsi 4&3. Alumises pooles jõudsid poolfinaali Richard Teder ja Mattias Varjun. Varjun alistas kõigepealt 3&2 Joonas Juan Turba ja seejärel Stefans Spruzsi, keda võiks vanuse tõttu (14-aastane) nimetada Läti Tederiks. Teder alistas 4&2 Ken-Marten Soo, kes oli 3&2 välja lülitanud Markus Varjuni.

Mattias alistas poolfinaalis rajaga Richardi ja finaalis 6&4 Jegersi. Teder võitis pronksimatšis 3&2 Laattalat.

Meeste mid-amatööride klassis (30+) jõudsid nelja parema hulka tiitlikaitsja Janno Sild, Kristo Tullus, Joel Rothberg ja Janar Toomesso. Sild pidi poolfinaali jõudmiseks veerandfinaalis jagu saama esimese asetusega Anders Andersonist, mis õnnestus alles viimasel rajal suurepärase puu tagant löögiga green’ile. Tullus nägi päeva mõlemas mängus kurja vaeva: hommikupoole suutis ta läbi raskuste alistada Tarmo Kivi 1 rajaga, päeva teises mängus aga Rainer Bobergi, kes vastase demoraliseerimiseks lõi ka albatrossi.

Eelmise aasta pronks Toomesso alistas siis poolfinaalis 2&1 Niitvälja kapteni Rothbergi, kuid kaotas finaalis 5&4 Tullusele. Rothberg võttis pronksi 2&1 võiduga Silla üle.

Seenioride hommik algas grande finale’ga (tõsi küll, vaid kaheksandikfinaal), kus vastamisi läksid kaks parima händikäpiga mängijat: Raivo Velsberg juhtis küll vahepeal nelja rajaga, aga lõpuks võttis Enn Pääro siiski oma. Võitja langes veerandfinaalis siiski eelmise aasta finalisti Benno Maaringu saagiks. Eelmise aasta hõbe Maaring alistas poolfinaalis 5&3 kogenud Mait Schmidti, kes kvalifikatsioonis oli saanud alles 13. asetuse. Teises poolfinaalis oli Arne Pent 2&1 üle eelmise aasta pronksist Jüri Tiitusest.

Finaali võitis Maaring 3&2. 3. koht läks Schmidtile.

Puudus tiitlikaitsja Peep Pira.

Kaheksa osalejaga naisteklassis suuremaid üllatusi ei sündinud. Poolfinaali jõudsid oodatult Mariliis ja Merlin Palm, kelle omavahelise matši võitis siis 3&1 Mariliis. Teises poolfinaalis kaotas Karola Soe 2&1 Anete Liis Adulile.

Meistriks tuli Mariliis võiduga 4&3. Kaotajate matšis alistas Merlin 4&2 Karola.

Samuti kaheksa osalejaga naiste mid-amatööride klassis nimetas EGL soosikutena Kadi Hilpus-Meldrumit ja Anneli Eskenit, kuid nelja hulka jõudsid Kristina Kuzmenok ja Kadi ülemises tabeli pooles ning teises pooles Anu Hanson ja Kristel Ulla. Päeva põnevaimas veerandfinaalis alistas Kuzmenok 3&2 Eskeni.

Esimene Eesti meistri tiitel läks Kadile, kes võitis finaalis 5&3 Ullat. Hanson jättis medalita Kuzmenoki.

Kümme naist asusid püüdma samuti esmakordselt naisseenioride meistritiitlit. Nelja parema hulka jõudsid Karin Mängel, kes kohtus Kai Thornbechiga, ja Küllike Varik, kelle vastaseks oli Lea Schmidt. Päevarekord sündis veerandfinaalis Variku ja vanima osavõtja Anne-Reet Sibula vahel, kes vajasid võidu selgitamiseks 21 rada.

Finaalis piisas Varikul 13 rajast, et saada jagu Thornbechist. 3. koha kohtumises alistas Schmidt 5&4 Mängeli.

Fotod: Kadri Palta

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga