Pärnus peetakse 2022. ja 2023. aastal EM-id

Euroopa Golfiliidust saabus reedel kirjalik kinnitus, et Eestile on antud taas korraldada EGA kroonjuveel ehk meeste individuaalsed Euroopa meistrivõistlused golfis.

Võistlus saab toimuma 2023. aastal Pärnu Bay väljakul. Lisaks toimuvad Pärnu Bays aasta varem seeniorite individuaalsed Euroopa meistrivõistlused.

Eesti Golfi Liidu peasekretäri Kristo Raudami sõnul on nii kaalukate võistluste Eestisse saamine ennekõike tunnustus Eesti golfile laiemalt. „Ennekõike on mul heameel meeste individuaalsete meistrivõistluste siia saamise pärast, kuna seda võistlust on Ida-Euroopa riikidele koos tänase otsusega usaldatud vaid kolm korda ning neist kolmest korrast kahel on usalduse võitnud Eesti. Arvestades, et tavapäraselt saavad isegi Euroopa golfi suurriigid seda võistlust korraldada keskmiselt kümneaastase vahega, siis seda suurem tunnustus on see meile, kuna viimati oli see võistlus Eestis alles 2016. aastal. Oma rolli siin otsuses mängis ka Pärnu Bay väljak, mida hinnatakse kogu Euroopas väga kõrgelt. Sportlikult on see nii mõnelegi meie tänasele parimale mängijale võimalus edukaks lõppakordiks amatööride seas enne profileeri suundumist,“ lisas Raudam.

Pärnu Bay tegevjuhi Peter Nybergi hinnangul on selliste võistluste võõrustamine suur au ka Pärnu Bay golfiväljakule. „Anname kindlasti endast parima, et siia saabuvad võõrmängijad lahkuks siit suure rahuldustundega, pakkudes neile parimat väljakut ja teeninduskultuuri. Meie eesmärk on jätkuvalt igal aastal aina enam tutvustada Eestit kui suurepärast golfi sihtriiki Põhja-Euroopas, kuna Eesti golfiväljakute tase on väärt tutvustamist kogu maailmale,“ sõnas pikalt erinevaid golfiväljakuid Rootsis juhtinud Nyberg.

Euroopa parim meesamatöör on hetkel Eduard Rousaud Sabate (Hispaania) ja parim naine Linn Grant (Rootsi).

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga