Pallide järele sukeldumisega võib saada miljonäriks

Ameerika Ühendriikide tööamet soovitab elukutsevalijatel proovida golfipallide järele sukeldumist.

Väljakutel leiduvad enamasti veetakistused. Arvatakse, et keskmiselt kaob sinna igal mängijal 1,5 palli 18 raja jooksul. ESPN kirjutas 2006. aastal, et Ameerikas maandub vette 200 miljonit palli aastas. Kasutatud palle ostavad väljakuomanikud, poed ja pallitootjad. Pallid tehakse puhtaks ja lähevad uuesti müüki. Väiksematest takistustest saab palle rolleriga, suuremate puhul läheb vaja inimkäsi. Kui väljakuomanik ise palle osta ei soovi, võib ta küsida vahendustasu.

Sukelduja peab olema vähemalt 18-aastane ja temalt võidakse nõuda kuni 200-tunnist sukeldumiskogemust. Läbitakse kursusi, mis kestavad neli kuni kuus nädalat või seitse kuni üheksa kuud. Paljudest ei saa sukeldujaid, kuna tiigid on sombused ja palle otsitakse kombates. Kohata võib alligaatoreid.

Tööamet ei oska täpselt öelda, kui palju sellega teenib. Pakutakse, et 200 dollarit päevas ehk 50 000 aastas, kui tööd on pidevalt. Tavaliselt on neil töötajatel ka teine töökoht, kuid liigub legend kellestki Glenn Bergerist, kes olevat sellega kokku rehitsenud juba üle 15 miljoni dollari. Ta töötab Floridas, kus inimesed mängivad pallidega, mis maksavad uutena 50 dollarit tosin. Berger ütleb, et ta kogub kuni 1,7 miljonit palli aastas.

Paljud sukeldujad teevad seda tööd ka sellepärast, et keskkonda puhastada.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga