Pall rohelisele: läbi sai Roheline karikas

Niitväljal peeti 2. septembril viimane Rohelise karika osavõistlus.

Sari on mõeldud alustajatele (HCP 36-54). Osavõistlusi toimus viis, millest arvesse läksid kolm. Osales 51 meest ja 26 naist.

Meestest juhtisid enne viimast võistlust Lauri Lõo (75) ja Tanel Sults (67). Viimase võistluse võitis Mihkel Kannelmäe (+11 ehk 29 punkti) Imre Reinhausi (28) ees. Marko Lepp lõpetas kolmandana ja võttis üldvõidu: 81 punkti. Lõo (75) pidi leppima 2. kohaga.

Naistest läksid lõputurniirile liidritena Mia Trisna 61 punktiga ja Marit Toom 51 punktiga. Võitis Lembe Marley (25) suure eduga Kristi Kirsmani (19) ees ja tõusis sellega üldarvestuses teiseks 59 punktiga. Trisna lõpetas viimase võistluse neljandana ja võitis kokkuvõttes 61 punktiga.

Toom oli viimasel võistlusel kuues ja langes kokkuvõttes 3. kohale.

„Viimasele etapile minnes olin 2. kohal ja väike ärevus oli sees,“ räägib ta. „Üldtabeli seis oli selline, et 2. kohale konkureeris neli-viis mängijat, kellel kõigil oli oma taseme või veidi parema välja mängimisel võimalus see koht endale võita. Vaatamata vihmasele ilmale sai Lembe sellega hakkama, tegi minu arvates täiesti hiilgava mängu ja väga korraliku skoori ja sedasi ma kolmandaks langesin. Samas: pole kahju sellisele mängijale kaotada. See oli nii tubli tulemus tal.“

See hooaeg on olnud tal esimene päriselt aktiivne hooaeg ja ta on õppinud golfi mängima sellisel tasemel, et tal endal on väljakul juba täitsa mõnus. Mitmed löögid isegi lähevad sinna, kuhu ta soovib. Tehnikat on vaja muidugi veel kõvasti lihvida ja arenguruumi „ilusa golfilöögini“ on piisavalt.

Hetkel mängib ta Taylormade’i raudadega. Need on suhteliselt vanad, ta sai need kasutatuna tädipojalt, aga need on talle väga kenasti sobinud. Sand on venna vana Top Flite. Ainult driver on uus, Callaway oma. Varsti saab ta endale ka uued Callaway rauad.

„Rohelise karika sarjas osalemisel sain kogeda võistlemise hasarti, mis on väga äge, ja see sari andis palju uusi toredaid tuttavaid, kellega ka muul ajal golfiväljakul kokku saada. Soovitan selles sarjas osalemist kõigile alustajatele just mõnusa seltskonna pärast,“ sõnab Toom.

Fotod: Kadri Palta

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga