Otepääl on lahendus, mida kellelgi teisel Eestis veel pole!

Juba aegade algusest on Otepää golfiväljaku üheks põnevamaks rajaks peetud rada number 3 (par-4). Eelkõige just seetõttu, et selle raja pikkus annab mängijale võimaluse hea löögi puhul täiesti vabalt „ühega peale minna“. Eestis on selliseid radu väga vähe, kui neid üldse on.

Võimaluse selliseks  annab muidugi sobiv rajaprofiil: kogu rada on justkui allamäge ja õnneliku põrke puhul jooksebki pall kenasti griinile. Ainukene paha asi on loo juures see, et tihtipeale ei näe järgnev flight, kas eesolevad mängijad on juba raja lõpetanud. Kindlasti on abiks ka järgmise raja paviljoni küljes asuv kell, kuid isegi seda ei pruugi tugeva tuule tõttu kuulda.

Eelmisel aastal võttis aga väike grupp klubiliikmetest entusiaste Juhan Peedimaa vedamisel ette laheda plaani. Kaalumisel oli juba puidust vaatetorni ehitamine või isegi peeglisüsteemi kasutamine. Otsus langes siiski innovatiivsema lahenduse kasuks: paigaldati kaamera 4. raja paviljoni külge ja nutiseadme vahendusel on nüüdsest kõikidel mängijatel ligipääs 3. raja griinile! Otsepilt näitab kenasti ära selle, kui eelnev grupp on raja läbinud ja rada on avamiseks vaba.
Kaamera saab toite päikesepaneelidest ja seega kasutatakse taastuvenergia lahendust. Igati loogiline samm rohelise Otepää looduspargi aladel.

Otsepildi link asub cam.ogk.ee ja on mugavasti ka telefonis nt avakuvale lingitav, et alati hõlpsasti käepärast oleks.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga