Otepää rajamängu avavoor peaaegu peetud

Otepää Golfiklubi rajamängu meistrivõistlustel on meistriklassi 32 osalejaga avavoorust pidamata veel kaks matši, mis klubi sõnul peaks lähiajal tehtud saama.

Mullune meister Juhan Peedimaa võttis tänavu avamatšis võidu. Juhan teadis, et 17-aastane Mihkel Paloots mängis viimati septembris, ja väga tiheda mänguga ei arvestanud. Aga oleks pidanud. Rajaks 14 oli ta ainult ühe rajaga peal, olles eelnevalt mänginud raja par +5. Golf on õnnemäng ja peale seda oli tal õnne natuke rohkem. Väga vabalt oleks võinud ka nii minna, nagu on läinud selle aasta Otepää rajamängu esimesel ringil mitmel korral: noored näitavad vanadele koha kätte.

„Mihkel on viisakas, lõbus, pika löögi ja ilusa svingiga noormängija. Tal pole veel väljakujunenud “bogey-stressi” ja on selles kadestusväärses staadiumis, kus igal järgneval ringil on reaalselt võimalik eelmise ringi tulemust parandada. Mihkliga mängides on tajutav, kui väga ta seda mängu naudib. Ilmselt aitab sellele kaasa piisavalt harva mängimine… Peaks proovima,“ muheleb Juhan. „Noored, kes trennides tehnika omandanud, mängivad (näiliselt) lihtsalt ja ühine ring on vähemalt sama õpetlik kui mõne kogenud mängijaga.“

Rajamängu on küll huvitav mängida ja jälgida, teatab Juhan, aga talle väga ei meeldi kedagi konkreetset võita. Pigem huvitab teda protsess ja radade seisud: kuidas mõnel rajal kellegi eelis võib teise heast või oma halvast löögist muutuda. „Ka tennises pole mul probleem huvitavate pallivahetustega hea mäng kaotada, selle asemel, et teise “tuplast” võita. Peaasi, et on huvitav ja saab areneda,“ sõnab ta.

Telekast meeldib Juhanil rohkem jälgida rajamängu kui kolmepäevast löögivõistlust. Eriti meeldib talle Ryder Cup, mis on Juhani sõnul puhas rajamängude lahing.

Ake Andressoo jäi 3/2 alla Nils Illimar Eskole. Ake tegi kolm viletsat pikka lööki ja tagasi ei saanudki. „Nilsil oli hea puttamisenärv. Asjalik noor mees. Arenenud hästi ja töötab edasi. Minul mõned pikad löögid ebaõnnestusid,“ kommenteeris ta.

Ake ei ütle, et ta tavamängu rajamängule eelistaks. „Kõik mänguvormid on huvitavad. Vaheldust peab olema,“ sõnab ta, kuid rajamänge siiski spetsiaalselt ei jälgi, sealhulgas ka mitte viimast MM-i, kus Tiger Woods läks vastamisi Rory McIlroyga.

Otepäälaste finaal peetakse 28. juulil. Ega kaotajate jaoks pole võistlus veel läbi: parimad kaotajad selgitavad 28. juulil 3. koha omaniku. Võistlus lõpeb nende jaoks, kes saavad kaks kaotust.

Meeste avatud liigas osaleb 12 mängijat ja seal on avaringiga aega 26. maini. Finaal samamoodi 28. juulil.

Kaheksa naist peavad pidama veerandfinaalid 19. maiks, et siis võidelda finaalis juba 9. juunil.

Valitseva meistri Alice Andressoo jaoks oleks ilmselt iga viletsam koht pettumus? „Oleks muidugi,“ sõnab Alice, „aga alati on hea meel näha ka teisi võitmas.“

Alice peab avamängu pidama Jana Eskoga, kuid lausub, et isa eest ta kätte maksma ei lähe. „Huvitav jah, et vastaseks ka Esko. Ma ise ei teagi, kuidas isal see mäng välja nägi,“ naerab ta.

„Mul pole kahjuks olnud aega mängida ja ei tea veel hetkel, kas ma üldse rajamängu sellel aastal mängida jõuan,“ teatab ta.

 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga