Otepää presidendikarika naisteklassi võitis maailmarändur Eva-Liisa Andresson

Otepääl toimus 8. juunil President Cup, kus peamiselt mängiti löögimängu.

Naised (HCP 0-36): Eva-Liisa Andresson (68), Eva Peedimaa (75), Ines Nigul (77).

Mehed (HCP 18,1-36): Andrus Armulik (68), Ago Nigul (70), Harri Värv (71).

Mehed (HCP 0-18): Tõnu Bergmann (69), Toomas Tamme (74), Eero Veisner (74).

Ühisklass (HCP 36,1–54): Peeter Peedomaa (37).

President Cupi rändauhind läks kolmandat aastat järjest klubi kaptenile Margo Liivile, kes edestas Toomas Tammet 1 punktiga.

 

Rändauhinna President Cup saab Otepää Golfiklubi mängija, kes kogub suurima arvestuspunktide summa. Punktisüsteem koosneb kahest kategooriast:

1.HCP-löögimäng: iga mängija netotulemus 73 lööki (Otepää väljaku par) annab 100 arvestuspunkti tabelisse. Iga löök allapoole annab +1 ja iga löök ülespoole annab -1 punkti.

2. Scratch: 73 lööki annab 100 arvestuspunkti. Iga löök üle 73 annab -1 punkti ja iga löök alla annab +1 punkti

Meesveteranid (65+) ja meesjuuniorid (U12 ja U15) mängisid sinistelt tiidelt.

 

Eva-Liisa Andressonil õnnestus kõige paremini suhteliselt raske 1. rada (5-löögine), mille ta suutis esmakordselt nulliga läbida. „Võistlusel on esimese raja hästi mängimine alati keeruline, aga seekord läks kõik peaaegu veatult: avalöök õnnestus ja eriliselt hea meel oli, et vaja läks vaid üht putt’i,“ ütles ta.

Kõige kehvemini mängis ta viimase, 18. raja. See rada on Otepääl üks kergemaid ja õnnestub tal tavaliselt hästi, aga seekord oli ainus hea löök avalöök. Ebaõnnestusid nii hübriidilöök kui ka putt’id. Ilmselt oli selles oma osa väsimusel ja kuumusel.

Eva-Liisa on rändur. Sel talvel käis ta Marokos Marrakechis, kus mängis Noria ja Assoufidi väljakutel. Noria fairway’d olid pigem kollased kui rohelised, Assoufid oli väga hästi hooldatud ning väga huvitav oli näha lumiseid mäetippe Aafrikas.

Uus-Meremaal sai mängitud mitu rada, meeldejäävaimaks Timaru linna golfirada. Administraator puudus ja raha tuli jätta vastavasse postkasti. Sellelt väljakult jäi Andressonile meelde üks 3-löögine rada, kus tiiala asus puulatvadest kõrgemal.

Rooma lähedal mängis ta Marco Simone väljakul, kus aastal 2022 toimub Ryder Cup. Sarnaselt Otepää väljakule on ka seal kõrgustevahe suhteliselt suur ja rajalt avanevad ilusad vaated Rooma linnale ja Vatikanile.

Paar korda on Eva-Liisa Soomes mänginud, St Laurence’i ja Wiurila golfiklubides. „Raja kvaliteet on väga hea, eriti green’id,“ arvab ta.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga