Oodatuimad sündmused golfimaailmas 2021. aastal

Golfis on arvukalt põnevaid turniire ning mängija hooaeg võib kujuneda üpris tihedaks. Eelmise aasta ülemaailmse pandeemia tõttu leidis nii mõnigi professionaalne golfar ja golfifänn oma kavast vähem võistluseid. Sel hooajal on ootust ja lootust, et kõik plaanitud turniirid leiavad aset ning toovad Sinuni põnevaid hetki ja kaasaelamist kogu hooaja vältel. Millised on oodatuimad sündmused golfimaailmas 2021. aastal?

Tokyo suveolümpiamängud 

Edasi lükkunud 2020. a suveolümpiamängud Tokyos on plaanitud juuli lõppu. Siiani on golf olnud osa olümpiamängudest vaid kolmel korral (1900., 1904. ja 2016. a).

Golf pidas 112 aastast pausi olümpiamängudest, kuni 2016. aastani Rio de Janeiros, kuid pärast niivõrd pikka eemalolekut ei võetud golfi ülevoolavate ovatsioonidega vastu. Selleks ajaks oli golfi populaarsus maailmas suhtelises madalseisus. Säravate golfitähtede suurimaks unistuseks ei ole olümpiamängude kuld, kuna sajandi jooksul on tekkinud muid palju prominentsemaid golfivõistlusi.

Arvukalt maailma parimaid golfimängijaid ei läinud Riosse isegi kohale, tuues vabanduseks niigi tiheda turniiridegraafiku. Nii mõnigi kartis zika viirust, mis Brasiilias möllas. Kas ka 2021. a olümpiamängudel Tokyos võib võistlusi takistada hetkel maailma kimbutav pandeemia? Kas maailma parimad golfimängijaid annavad sel aastal olümpiamängudele uue võimaluse? Küsimusi on palju ning ootusärevus on golfisõpradel kindlasti sees.

2021 Ryder Cup

Golfi suursündmusel Ryder Cupil pakub pinevust USA ja Euroopa tiimide mõõduvõtt. Tiimid pannake kokku maailma parimatest mängijatest. Kahjuks tühistati 2020. a turniir ülemaailmse pandeemia tõttu. Ryder Cup toimub reeglina (mõningate eranditega) iga kahe aasta tagant, kuid ootamatu pööre jättis golfifännid eelmisel aastal nukrasse olukorda. Pärast pikka, kolme aastast pausi toimub Ryder Cup kõikide ootuste ja lootuste kohaselt USAs Wisconsinis 2021. a septembri lõpus. Ryder Cup on meeskondlik rajamäng, kus tiimi kapteni roll on ääretult oluline. Sel aastal on USA kapteniks Steve Stricker ning Euroopa omaks iirlane Padraig Harrington. Kuid kes on 2021 Ryder Cup tiimide koosseisus?

The Open Championship

Golfi suurturniirid on elukutseliste meesgolfarite tähtsaimad iga-aastased võistlused, kus on kokku neli turniiri. Neist üks, the Open Championship tühistati 2020. a pandeemia tõttu. Seega, oodatakse selle aasta the Open Championship’i suure huviga. Auhinnafondis on 10.75 miljonit dollarit. Siiani on võitude arvu poolest suurturniiri esikohal Jack Nicklaus ning kohe tema järel maailmakuulus Tiger Woods. Meeste golfi suurturniiride võitjate esikümnes on enamjaolt ameeriklased. Kas on lähitulevikus näha seal ka mõnd eurooplast? Tee oma spordiennustus ja vaata, kas läheb täppi?

Eesti meistrivõistlused

Eesti golfimaailmas on arvukalt põnevaid võistlusi, kuid üks oodatumaid on kindlasti meistrivõistlused. Eelmisel aastal teenis meeste kulla Kevin Cristopher Jegers. Ta on ka ainukene eestlane, kes on Euroopa individuaalsetel golfi meistrivõistlustel pääsenud viimasele päevale. Eesti meistrivõistluste naiste kulla sai kaela Karola Soe. Kes võidab sel aastal ning millist mängu on oodata 2020. a tiitlivõitjatelt?

Naiste US Open

Kui golfi suurturniid on meeste pärusmaa, siis üheks naiste prestiižseimaks turniiriks on Naiste US Open. Auhinnaraha on 5.5 miljonit dollarit, mis on naiste golfiturniiride suurim. Eelmisel aastal võitis Naiste US Open’i lõunakorealanna Kim A-lim. Erinevate aastate jooksul on turniiri võitjate seas domineerimas jällegi ameerklannad, kuid viimasel aastakümnel on tugevat mängu näidanud just Lõuna-Korea mängijad. Ka spordiennustajate seas kogub naiste golf populaarsust. Kes on sel aastal oodatuima naiste golfivõistluse võitja?

2021. aastasse on plaanitud rohkelt põnevaid golfiturniire. Loodame, et sel aastal toimuvad võistlused plaanipäraselt ning Sul on võimalus oma lemmikutele täiel rinnal kaasa elada. Ninja Sports spordiennustused teevad golfiturniirid Sinu jaoks veelgi huvitavamaks. Tee oma spordiennustused läbimõeldult.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga