On golf raskeim ala panustamiseks?

Kuivõrd populaarne golf Eestis panustamises on? Väga laias laastus on küsimus alati olnud mitte selles, kas mingi spordiala rahvale meeldib, vaid selles, kuidas suudetakse seda inimesteni tuua, ütleb Olybeti spordiennustuse juht Vladimir Dratšjov.

„Üks oluline nüanss on golfi puhul: nimelt on see spordiala, mille telekast vaatamise oskust ja kannatust meie kandis on veel vähe. See toob endaga kaasa selle, et Eestis golfi teles ei näidata ja kui isegi mõni väliskanal näitab, siis meie seda ikkagi ei vaata, spordiennustuse aluseks on aga aktiivne jälgijaskonna debatt ja rohke aktuaalne tähelepanu spordile kui sellisele,” ütles Dratšjov GoodFightile.

„Koefitsientide tegemine tegelikkuses väga keeruline ei ole, sest võistlejaid on palju ja tingimused on kõigile väga võrdsed. Lisaks teeb koefitsiendiseadjate tööd lihtsamaks see, et golfis on tegelikkuses maailmamastaabis tohutu konkurents, st professionaalseid golfareid on maailmas väga palju ja nende tase on väga hea. See tingib omakorda konkurentsi, mis iseenesest tähendab ettearvamatuid tulemusi suurturniiridel. Keeruline on alati siis, kui mänguformaat on kahevõitlus ja on palju taustainfot, mis ei pruugi olla usaldusväärne. Kui võistlejaid on sadades ja võita võib vähemalt 20 meest, siis on panustajal oma bingoelement,” selgitas ta.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga