Nike Golf on juba aasta jagu Sportlandis ja Niitväljal

Foto: Nike Golf

Foto: Nike Golf

Möödunud kevadest saati müüb Sportland Nike golfitooteid ka Eestis. Muidugi on Nike bränd, mis ei vaja tutvustust. Küll aga ei tea kõik, et üks osa Nike brändist on Nike Golf, mis on üks tuntumaid brände maailma parimate professionaalsete ja amatöörgolfimängijate hulgas.

Sportland on Eesti juhtiv spordi- ja vabaajatoodete jaemüüja, kes peab oma missiooniks muuta elu huvitavamaks, paremaks ja emotsionaalsemaks läbi toodete ja teenuste. Koostöös Niitvälja Golfiga tehti mullu ka Niitväljale uus golfitooteid müüv golfipood Pro Shop ning leppega pandi alus Niitvälja Nike Golfikoolile.

Kas teadsid?

Esimese golfijalanõu valmistas Nike 1986. aastal, kui oli teinud koostööd mitme väga hea golfimängijaga, ent mängijad ei võtnud esimest golfijalanõud hästi vastu. Nike Golf ei olnud eriti populaarne kuni aastani 1996, kui sõlmiti viieaastane ja 40 miljoni dollari suurune leping golfimängija Tiger Woodsiga. Nike ei valmistanud sel ajal ühtegi golfikeppi ega golfipalli. Seejärel sai Nike Golf suure hoo sisse ning pärast seda on Nike kaasanud oma ala tippe, et valmistada parimaid ja innovatiivsemaid golfikeppe ja muud varustust.

Foto: Nike Golf

Foto: Nike Golf

Nike on tuntud innovatiivsete lahenduste poolest

Nike on spordimaailmas tuntud innovatiivsete lahenduste poolest ja nii ka golfis. Nike Golf on alates oma esimese golfipalli tootmisest 1999. aastal järjepidevalt eiranud traditsioone ning püüdnud leida uusi lahendusi ja materjale, et anda mängijatele võimalusi võistelda kõrgeimal tasemel. Nike sponsitud Tiger Woodsi ja Rory McIlroy iga-aastase koostöö eesmärk on testida uusi prototüüpe ning valmistada uut varustust just nende soovituste järgi.

Foto: Nike Golf

Foto: Nike Golf

Nike korraldas uurimistöö

Näiteks soovis Rory McIlroy driver’it ja palli, mis sobiksid kokku ja lennutaksid palli kõrgemale ja kaugemale, kaotamata seejuures täpsust. Nike korraldas uurimistöö, lõi prototüüpe, testis neid Roryga, tegi veel uurimistööd, testis veel kord Roryga ning lõpuks loodi uus Fly Vapor Pro driver ja RZN Tour/Platinum golfipall. Nike on läbinud ainult 20 aastaga väga kiire arengu golfimaailma tippu ning jätkab pürgimist maailma parimaks golfibrändiks.

Foto: Nike Golf

Foto: Nike Golf

Lepingud parimatega 

Nike on sõlminud kõigil spordialadel lepingud kõige paremate sportlastega. Nike omab lepinguid maailma tuntuima golfimängija Tiger Woodsiga, maailma esinumbri Rory McIlroyga ning naistest Michelle Wie ja Suzann Petterseni ja paljude teistega. Need mängijad on golfimaailmas absoluutses tipus ning mängivad tänu sellele ka parima varustusega. Rory McIlroy tiimiliige ja caddie JP Fritzgerald on öelnud, et Rory golfikotti ei pääse miski enne, kui see pole perfektne.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga