NIITVÄLJA GOLF I Mis on General Play mänguring ning kuidas seda registreerida?

Niitvälja Golf jagas 2. mail postitust, kus räägitakse, mis on General Play mänguring ning kuidas seda registreerida.

General Play (endine EDS) on mängija poolt ametlikult registreeritud ning mängitud golfiring, mille alusel arvutatakse mängija Handicap Index (HCPI),” kirjutatakse Niitvälja Golfi lehel.

 • General Play (edaspidi GP) mänguringe saavad teha liikmemaksu tasunud golfiklubide liikmed ja kandidaatliikmed. Golfiklubi kandidaatliikmed saavad võistlustel osaleda ainult sellel väljakul, kus läbiti golfi algkursus (Green Card).
 • GP mänguringe on võimalik Eesti golfiväljakutel teha ajavahemikul 01. aprill – 31. oktoober.
 • Mängija HCP arvestust teostab mängija koduklubi.
 • Esmase WHS händikäpi saab mängija siis, kui ta mängib nõuetekohaselt vähemalt ühe ringi golfi 9-rajalisel golfiväljakul. Mängijale omistatav esmane WHS händikäp on 54.

GP MÄNGURINGI REGISTREERIMINE

 • Kui varasemalt oli GP mänguringile tulles mängijal kohustus teavitada sellest oma koduklubi, siis nüüdsest on mängija kohustatud selgesõnaliselt teavitama GP mänguringi tegemise soovist märkijat ning seda enne mänguringi alustamist. Märkijaks võib olla isik, kes omab kehtivat Eesti Golfi Liidu  HCP litsentsi.
 • Mänguring peab olema mängitud vastavalt golfireeglitele ja kehtestatud kohalikele reeglitele.
 • GP mänguringi tulemus peab olema sisestatud GolfBoxi mängija poolt ning kinnitatud märkija poolt enne sama päeva keskööd. Süsteem arvutab mängija HCPI muudatusi üks kord ööpäevas (keskööl). Kui GP mänguring jääb mängija poolt sisestamata ja märkija poolt kinnitamata enne südaööd, siis järgmisel päeval on süsteemis arvutatud mängija HCPI ilma viimase GP mänguringi tulemuseta.
 • GolfBoxi on nüüdsest võimalik sisestada ainult GP mänguringide tulemusi.
 • Paberil tulemuskaarte Niitvälja Golfi caddiemaster GP ringide arvestamiseks vastu ei võta. Tulemused tuleb sisestada kas jooksvalt GolfBoxi mobiilirakendust kasutades või siis peale mänguringi GolfBoxi veebirakenduses.
 • TÄHELEPANU! GolfBoxi saab nüüdsest sisestada vaid ringe, mis on kas General Play ringid või Eestist väljaspool peetud võistluste ringid.

GP MÄNGURINGID ERIOLUKORRA TINGIMUSTES

 • Eesti golfiväljakutel on GP tulemus arvesseminev isegi juhul, kui lipuvarras ja/või auk on vooderdatud või augu põhi tõstetud. See tähendab, et kui pall toetub lipuvardale/voodrile/augu põhja kõrgendusele ning on ilmne, et sellise vooderduse või kõrgenduse puudumisel oleks pall augus, siis läheb tulemus arvesse.
 • Bunkrites võib esineda riisumata jalajälgi. Kui pall on jalajäljes, siis ei ole tegemist reeglite mõistes ebahariliku väljaku seisukorraga ja trahvita vabastuse võtmine ei ole lubatud. Mängijal on võimalus: a) mängida palli nii nagu see asub; b) kuulutada pall mittemängitavaks ja võtta ühe trahvilöögiga vabastus (pall tuleb reeglite kohaselt kukutada bunkrisse); c) kuulutada pall mittemängitavaks ja võtta kahe trahvilöögiga bunkrist välja vabastus, minnes algse palli asukohast lipuaugu suunal sirgjoones tagasi.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga