Niitvälja 50+ scramble’i võitis kolmeliikmeline võistkond

19. mail peeti Niitväljal 50+ liiga esimene osavõistlus.

Parimas eas mängijatele korraldataval võistlussarjal on juba 15. hooaeg. Osavõistlused toimuvad kord kuus kolmapäeviti. Sel aastal on osavõistlusi kuus. Lisandus naiste võistlusklass. Sellel hooajal on peasponsoriks G4S.

Hoolimata kevadisest jahedusest meelitas osavõistlus kohale 48 võistlejat. Mängiti scramble-löögimängu.

I koht: Raido Raamat / Raivo Rimm / Anne Metsis (67 lööki)
II koht: Margus Press / Jüri Petter / Sulev Jalasto / Tiit Pikpoom (69 lööki)
III koht: Peeter Tohver / Ulvi Ingver / Veiko Saks / Hans Kass (71 lööki)

Raivo Rimmil on tänavu lisaks Niitvälja avavõistluselt 2. koht ja Niitvälja Golf Tuurilt 1. koht.

„Sel aastal on jah kuidagi Niitvälja võistlustel päris hästi läinud,” ütleb Raivo. “Kuna enamasti on tegemist olnud scramble-formaadiga, siis peab olema ka meeskonnatöös parasjagu õnne! 50+ avavõistlus oli muidugi omamoodi magus, sest võistkonda pidi kuuluma neli liiget, kuid üks osaleja jättis lihtsalt tulemata. Kuna sul on ikkagi üks mängija igal rajal meeskonnast puudu, siis me olime algusest peale sellega leppinud, et “ega siit täna väga midagi ei tule!”. Aga poole mängu pealt, kui olime mänginud 3 alla väljaku par’i, saime aru, et meeskonnatöö sujub ka kolmekesi ladusalt ja võiks päris kõrge koha saada. Nii Anne Metsis kui ka Raido Raamat tegid hea tulemuse seal, kus mina eksisin ja vastupidi. Tuli teenitud võit!”

Ta postitas pärast 8. mai võistlust Golfihaiglasse kärujälgede kohta tiialadel. „Oma osa on siin kindlasti väljaku olukorral. Kui ikka mingitel osadel on muru hävinenud, siis paigaldavad hooldustöötajad piirdetokid, kust siis käruga läbi sõita ei tohiks. Kui aga märgistused on paigaldatud nii, et jääb võimalus kasvõi meeter otse lõigata, siis golfimängija kasutab selle tavaliselt ära. Kui ringi jooksul läbitakse 9-10 kilomeetrit, tundub millegipärast see 5 meetrit otseteed väga oluline,” muigab Rimm. “Aga griini ja punkri vahelt käruga läbisõitmine on Niitväljal alati olnud keelatud. Igal aastal on mõnede griinide ees ka märgid, kus on tähistatud käruga läbisõidu keeld, kuid sel kevadel paigaldati need natuke hiljem.”

„Niitvälja golfiväljak on juba aastaid olnud kevadeti kõige varem mängimiseks avatud ja seega satub siia alati ka mängijaid, kes mängivad oma golfiringid mõnel teisel väljakul ja seal ei pruugi olla samasugused kohalikud reeglid,” lisab ta.

„Igal golfiväljakul on oma väljakukasutamisekord, mis valdavas osas kattuvad, kuid mitte alati. Need reeglid võiks alati läbi lugeda, kui nii-öelda võõrale väljakule mängima lähed! Alati, kui griinil on parandamata pallijäljed, siis omaette huumorina on alati süüdi välismängijad, mida aga juba teist aastat ei ole, on turistidest golfimängijad, aga griinid on ikka samas olukorras! Meil on seda ideaalset golfiilma niigi vähe. Proovime seda ära kasutades hoida väljakut nii palju korras, kui seda meil endil oma käitumisega teha õnnestub!” palub Raivo.

Erivõistlused:

Pikim avalöök 1. rajal: Raivo Rimm ja Pille Teearu
Lähim lipule 11. rajal: Tiit Pikpoom (3,44 m)

Pikemalt saab lugeda suvenumbrist.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga