Nanna Koerstz Madsen sai aprillis ANA Inspirationalil karjääri suurvõistluste kõrgeima, 3. koha, aga see võistlus niimoodi silma ei jäänud kui eelmise aasta oma. Tundus, et Patty Tavatanakit võitis liigagi kergesti. AIG Openil põhjustas 26-aastane taanlanna aga aasta põnevaima naistevõistluse.
Enne viimast rada Nanna juhtis ja kommentaatorid rääkisid, et viimast ringi 4. kohalt alustanud Sanna Nuutinen on kaotanud talle võimaliku Solheim Cupi koha, pärast viimase raja topelt-bogey’t räägiti aga juba sellest, kuidas see läks Koerstz Madsenile maksma automaatse Solheimi-koha.
Tema caddy Nicki Hansen ütleb, et tegelikult on kõige keerulisemad hoopis US Openi väljakud. „Neil peab tundma igat liblet,” sõnab ta. „Raskeim on griinikiiruse muutumisega kohanemine. Murunurmikas on keeruline, sest kiirus ja suunda muutvad kohad teisenevad päeva jooksul. Sõrmrohi on keeruline, kui pole harjunud.”
„Nanna on väga agressiivne ega võtaks ühegi keerulise palliasendi puhul vabatahtlikult trahvilööki. Ma pean talle tihti ütlema, et ta ei riskeeriks. Ta näeb alati puude vahel mingit ava, kust välja lüüa või mingit muud hullumeelset võimalust,” muigab Hansen.
Bryson DeChambeau läks enne British Openit lahku Tim Tuckerist, kes oli tema caddy kõigis kaheksas PGA Touri võidus. „Meie suhe oli pingeline, sest tema päevad on väga pikad,” avas Tucker tagamaad.
Hansenil on kergem, sest tema on Koerstz Madseni juures ka mänedžeri- ja peigmeheametis. Hansen postitab Instagramis pidevalt ka teistest Taani tüdrukutest ja võib jääda mulje, et ta pole mänedžer kõigest Nannale, kuid tegelikult ta lihtsalt aitab teisi.
Nicki ja Nanna kohtusid 2014. aastal, kui Nicki hakkas treeneriks klubis, kus Nanna oli liige. Tavaliselt leitakse sobiv inimene kotti tassima caddy-portaalist või teiste mängijatega rääkides, kuid need kaks asusid kiiresti kurameerima ja peagi oli Hansen Koerstz Madseni caddy.
„Profikarjääri alguses proovis ta ka mõnda teist, aga edutult. Nanna jaoks on usaldus oluline. Ta tahab näha, kui pühendunud inimene on, enne kui hakkab usaldama,” selgitab Nicki.
Koerstz Madsen hakkas profiks 2014. aastal. See oli aasta, kui ta mängis Eestis EM-il. Madsen ja Celine Boutier mängisid välja 3. tulemuse ja ta arvas, et saab pronksi, kuid arvestati viimast 36 rada ja ta ei saanud. Mälestused Eestist on siiski ainult positiivsed.
Pikemalt võib lugeda ajakirjast.
https://twitter.com/SolheimCupEuro/status/1433434200305250305
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.