Naiste US Open algas kahel väljakul

Kuna 10. detsembril Texases alanud US Openile kutsuti osalema 156 naist, saadetakse nad esmakordselt ajaloos esimesel kahel päeval mängima korraga kahel väljakul.

See tähendab, et ülekandemeeskond saab kõiki ligi 30 kaamerat korraga ühel väljakul kasutada ainult lõpupäevil Cypress Creekil. Õed Kordad saadeti mängima samal ajal ja samal väljakul, aga erinevatel radadel. Nii Cypress Creek kui ka Jackrabbit on 71-löögised.

Osalejate nimekiri on aasta suurvõistlustest vägevaim. Puuduvad vaid Michelle Wie ja vigastatud Paula Creamer, kes viimati võistles mullu. 27 mängijat tulevad Lõuna-Koreast. Enim raha on tänavu võitnud In-Bee Park: 1,2 miljonit dollarit. US Openi võitjat ootab miljon dollarit. Pärast seda jääb CME Group Tour Championship.

Amy Olson lõi palli 16. rajal esimese löögiga auku. See oli 28. hole in one Openi ajaloos. Tema juhibki pärast avapäeva: -4. Hinako Shibuno, Moriya Jutanugarn ja A-Lim Kim kaotavad löögiga.

Naised loodavad, et võistlust aitavad vaatama meelitada ka mehed. „Mehed võiks meie suurturniiridest rääkida samamoodi, nagu meie räägime nende omadest. Nad võiks öelda: vaatan praegu naiste lahtisi,” ütles Juli Inkster.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga