Nahk kaitseb keha nii kõigi väliste sissetungijate eest, kui ka näitab ära kaugele kogu organismi seisukorra. Tänapäeval on väga oluline olla teadlik, mis on nendes toodetes, mida igapäevaselt oma nahal kasutame ning et need oleks võimalikult looduslikud ning nahasõbralikud. Ideaalis võiksime nahale panna vaid seda, mida me hea meelega ka suhu paneksime, sest kõik, mis puutub kokku nahaga, imendub ülikiiresti meie vereringesse.
Levinumad kemikaalid, mida tuleks nahahooldustoodete ostmisel vältida, on näiteks: parabeenid, propüleen/polüetülenglükool, naatriumlaurüül/lauretsulfaat, sünteetilised keemilised lõhnaained ja ftalaadid, mille negatiivsed mõjud tulenevad pika aja vältel tarbitud väikestest regulaarsetest kogustest.
Näiteks suurem osa deodorante on täis kemikaale ja raskemetalle, mis imenduvad väga kergelt läbi õrna kaenlaaluse naha. Deodorant on aga pea kõigil meil kodus kasutusel. Looduslike kreemdeodorantide suureks boonuseks on see, et need ei sisalda alumiiniumi ega sünteetilisi koostisaineid. Samuti lõhna annavad eeterlikud õlid sünteetiliste lisaainete asemel.
Reeglina paistab, et mida kahtlasem ja pikem on toote koostis, seda raskem on etiketti lugeda ning sõnu mõista.
Looduskosmeetikas aga kemikaalid puuduvad ning samuti kasutatakse lõhnastamiseks eeterlikke õlisid, mitte kunstlikke lõhnaaineid. Eeterlik õli on kontsentreeritud taim ehk tal on raviomadused ning ta toetab sinu energiavälja samal ajal, kui kunstlikel lõhnaainetel ei ole mitte mingit väärtust peale selle, et keemiliselt on sinu lõhnatajule saadetud signaal, mis liigub otse ajju ja pika aja vältel võib sootuks kahju teha. Ravimtaimedel on vägi, mis on meid juba ajalooliselt pärimusena pikalt saatnud ja tänu sellele toetavad need inimest tervikuna. Tooteid valides tuleks alati jälgida koostist, sest sugugi mitte kõik tooted, mille kohta öeldakse peal looduslik, on seda 100%. Tegelikult ei ole see protsent reguleeritud ning looduslik osa tootes tohib väga suurel hulgal varieeruda. Eelista seda toodet, mis on vähemalt 98% naturaalne.
Herbazeni nahahooldustoodetes on keskendutud holistilisele taimetarkusele, mis lähtub inimesest ja loodusest kui tervikust, kus keha, hing ja meel on omavahel seotud ning mõjutatud keskkonnas toimuvast. Herbazeni looja, joogatreener ja tulihingeline tervist toetava elustiili edendaja Mai-Liis Kivistik on kogunud oma teadmisi aastatepikkuselt rännakult tervisemaastikul, mis algas tippspordi, võistlustantsu radadel ning süvenes tänu spordivigastusele ajas üha enam.
Mai-Liis on elukestev õppija ja läbinud erinevaid koolitusi alates 2013. aastast ning lõpetanud nende seas ka Herbaatika ja Holistilise Fütoteraapa kooli (Herbaticum), mille tulemusena on ta Eesti loodusterapeut.
Kõik Herbazeni tooted valmivad käsitööna suure tähelepanu, hoole ja armastusega ning keskendub heaolu ja tasakaalu loomisele, et igapäevaselt iseendaga täielikus kooskõlas olla: heaolu sõltub palju rohkemast kui terve olemisest ja haiguste puudumisest.
Tekst: Merje Miller
*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2020 numbris.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.