Mõned soovitused golfivarustuse soetamisel

golfGolfimängija vajab raudu, puukeppe, lähimängukeppe ning putterit. Meeles peab pidama seda, et maksimaalne lubatud keppide arv on 14.

Selgita välja oma mängutase

Madala händikäpiga mängijate HCP on alla kümne. Nad teevad ringi jooksul keskmiselt 10 lööki üle par’i ehk par 72 väljakul on nende tulemus tavaliselt 82 või vähem.
Madala händikäpiga mängija peaks omama draiverit ning lisaks vähemalt ühte puukeppi, tavaliselt #3 puud. Tal peaks olema ka täiskomplekt raudu, alates #3 kuni pitchini. Lisaks vajab madala händikäpiga mängija vähemalt kahte lähimängukeppi ehk wedge’. Need on sand wedge (56°) ja lob (60°) või gap (52°) wedge. Soovitavalt võiks tal olla isegi kõik need kolm wedge’, kuna lähimängust sõltub löögitulemus kõige rohkem.

Keskmise händikäpiga mängija teeb tavaliselt bogey tulemuse ehk ületab iga raja par’i keskmiselt ühe löögiga. Tema HCP on 11-20.
Keskmise händikäpiga mängija võiks omada #3 ja #5 puukeppe ja ehk isegi #7 puud või vastavaid hübriide. Nendega on kergem teha pikki lööke kui pikkade rauadega. Tal peaks olema täiskomplekt raudu, #3 kuni pitch. Soovituslikult võiks tal olla kaks erinevat wedge’, sand wedge (56°) on kindlasti vajalik ning lisaks ka gap wedge (52°).

Kõrge händikäpiga golfar on kas alustaja või ta pole veel jõudnud mängida tulemusi üle 100 löögi. Draiver ei ole tema bägis esmavajalik, pigem peaks olema puu #3 ja mõned hübriidid, nt. #4 ja #5. Rauasett peaks sisaldama vähemalt #5 kuni pitch, lisaks ka sand wedge (56°). Lihtsaim ja ka soodsaim on soetada täiskomplekt, kus sisaldub kõik mänguks vajaminev, puud, rauad ja putter.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga