Moes on taas kord klassikaline romb

MoesOnRombAjast kui golf leiutati, on selle mängu harrastajad kandnud riideid, mida võiks ilmselt jagada klassikast hullumeelsuseni. Üks  stiilipuhtamaid näiteid on Ameerika profimängija Payne Stewart. Tema omanäoline riietus ei jätnud külmaks ei fänne ega fotograafe.
Räägitakse, et tema garderoob oli professionaalsetest golfimängijatest suurim. Tema jäägitu armastus kuulus aga ruudulistele  poolpikkadele pükstele ja sonidele.

Tänapäeval, kus golf on üks populaarsemaid vabaajaveetmise võimalusi, on arvukad rõivatootjad oma põhikollektsioonide kõrval disaininud ka vabaajariideid golfiväljakule. Innovaatilisi lahendusi pakuvad nii spordirõivaste tootjad kui ka tippdisainerid.

Kuna väljas on poolpikkade pükste ja vestide jaoks veel külm, siis heidame pilgu soojade kampsunite maailma ning uurime, mis kevad 2011 meile toob.

Tallinnas Toompuiesteel asuvast golfipoest GolfLife leiab pika ajalooga golfirõivaste tootja Ashworthi ja supertehnoloogiat kasutava Sunice’i profirõivaid. Profirõivad ei erine tavarõivastest kuigi palju, kui välja arvata spetsiifilised tuult ja vett pidavad ülarõivad. Nende võlu peitub selles, et kus iganes maailma jaos parasjagu ei mängita, vastavad need alati klubide kehtestatud etiketile. Ashworthi meestekollektsioonis on esindatud klassikaline romb oma parimas kujus. Värvidest on traditsiooniliselt esindatud elegantne must, väärikas pruun ja stiilne tumesinine.

Naistele pakub Ashworth rõõmsamates toonides rõivaid. Esindatud on eri varjunditega roosat, lillat, rohelist, valget, sinist ja musta. Klassikaline V-kaelus ja rombimustriline kampsun ei tohiks puududa ühestki stiilse golfitari garderoobist. Samuti on jätkuvalt moes klassikalised ühevärvilised palmikutega puuvillased kampsunid.

MoesOnRomb3Kanada golfiriiete tootja Sunice’i edu sai alguse 1992. aastal, kui suusariiete kõrval hakati tootma golfiriideid. Tänapäeval eelistavad Sunice’i kaubamärki mitmed tuntud mängijad nii seal- kui ka siinpool Atlandi ookeani. Sunice keskendub eelkõige kanga tehnoloogiale (Performance Layering System), kuid ka riide välimus on Sunice’i jaoks oluline.

Nagu klassikalisel Ashworthil, on ka Sunice’i kollektsiooni läbivaks motiiviks rombid. Kampsunid on valmistatud 100% TEC TM meriinovillast ning on tuulekindlad, samal ajal aga suurepäraselt hingavad. Peale rombide leiab Sunice’i kampsunite valikust veel ühevärvilisi lukuga ning klassikalise V-kaelusega kampsuneid. Värvivalikus on esindatud enamjaolt tumedad toonid, kuid eranditega. Meeldiva üllatusena leiab Sunice kollektsioonist ka erksavärvilisemaid tooteid, kollaseid, valgeid ja helesiniseid kampsuneid.

Naistele pakub Sunice sel hooajal ruudulisi, rombidega ja triibulisi kampsuneid. Domineerivad värvitoonid on must, hall, tumesinine, kuid leidub ka türkiissinist ning küllaltki kärtsu oranži. Peale professionaalsete tootjate võib golfiks sobilikke stiilipuhtaid kampsuneid leida ka tavakaubandusest.

MoesOnRomb2

Etno.ee pood Tartu maanteel on üks selline vahva koht, kus pakutakse viimase sniti järgi Tiia Orgna disainitud eestimaiseid kampsuneid, mis sobivad hästi niisketele golfiväljakutele. Kenas hallis toonis rombimustrilise kampsuni leiavad endale nii naised kui ka mehed.

Vahvaid mustreid ja julget värvidemängu pakub algaval hooajal Tommy Hilfiger. Julge, kuid
samal ajal klassikaline ning ajatu on selle firmamärgi tunnuslause. Meestele pakutakse laias valikus nii ühevärvilisi kui ka rombi- ja triibumustriga ning ruudulisi kampsuneid ja kardigane. Naiste kollektsioonis on domineeriv triip ja ühevärvilisus. Rõhk on detailidel.

Tekst: Hille Tressum
Fotod: tootjad ja Arno Mikkor

 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga