Mitmenda koha saab Tiger Woods US Openil?

Peale 9-aastast pausi ja mõningaid rajale lisatud jarde, on US Open tagasi Pebble Beach’i Links väljakul. Golfifännide ootused on kruvitud taevani, sest paljude lemmik, Tiger Woods, tõestas viimasel major’il, et teda on veel vara maha kanda ning Rory McIlroy tegi nädalavahetusel Canadian Openil puhta töö ja polnud kaugel 60-sest (oma elu parimast profikarjääri) ringist viimasel võistluspäeval. Kuid kes võiks sel nädalavahetusel võita ja kellele teha panus?

Soosik on Johnson

Võttes aluseks Paf.com ennustusportaali koefitsiendid, siis on analüütikute arvates suurim šanss võiduks maailma edetabeli teisel mehel – Dustin Johnsonil. Tema võidu koefitsiendiks on 8,00 (st. panustades tema võidule 10€ saab panustaja tagasi 80€). Johnson on sel aastal võitnud WGC Championshipi Mehhikos, tulnud teiseks PGA Championshipil ja Mastersil. Lisaks veel ka hooaja algusest 5 top-10 kohta. Tema kasuks räägib ka hooaja parim keskmine skoor 69,13. Kui veidi vähem riskida ja pakkuda talle kohta esiviisikus, siis koefitsient 2.64 on panustamiseks piisavalt atraktiivne.

Järgneb tugev trio

Johnsoni järel ning ülejäänud võistlejatest oluliselt kõrgemal on tugev trio – McIlroy, Koepka ja Woods. McIlroy on sel aastal olnud 10 võistlusel top-10 seas, on saanud kirja võidud Playersilt ja Canadian Openilt. Ent tema puhul on üks huvitav “aga” – viimased kolm US Openit pole ta cut’ist läbi saanud… Brooks Koepka on seevastu kaks viimast US Openit kinni pannud. Väljak on olnud seejuures muidugi teine. Koepka võitu hinnatakse Pafis koefiga 10,0. Arvestades hooaja statistilisi näitajaid ei ole tulemused hiilata, seega Koepka puhul võiks kõne alla tulla pigem panus kohale top-20 seas koefiga 1.54. Viimane, kuid mitte hapupiimane, selles grupis on Tiger Woods. Mastersi võit on kõnekas. Kui üks MC (missed-cut) PGA Championshipil kõrvale jätta, siis väga halbu tulemusi sel hooajal Tiigril pole. Woods tundub nautivat mängu ning pingelises olukorras võib see olla oluliseks eeliseks. Eriti, kui ta viimasel päeval peaks liidritele kuklasse hingama. Woodsi top-10 koht ja koefitsient 2.25 võiks olla panustamise koht.

Jätame nimed kõrvale

Golfis on ühe kindla võitja ennustamine üsna keeruline, seepärast võiks vaadata hoopis üldisemaid kategooriaid. Panustada saab näiteks sellele, et võitja on ameeriklane (koef. 1.60) või et esimeses ringis ei tehta hole-in-one’i (koef. 1.29) või hoopis, et keegi teeb albatrossi (koef 11,0).

Ja nagu ikka – kõiki mune ei tasu ühte korvi panna ning enne turniiri oma panustamise eelarvet sirgeks lüüa. Mõistlik ennustaja vaatab esimese ringi tulemused ära ja teeb seejärel oma järgmised valikud, et vähendada riske.

Kõik US Openi koefitsiendid leiab Paf.com lehelt.

NB! Artiklis toodud koefitsiendid kehtisid kirjutamise ajal ning võivad muutuda.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.

Tagasivaade Mastersi ennustussoovitustele

Põgus tagasivaade Mastersi ajal tehtud ennustussoovitustele näitab seda, et pooled soovitused läksid täppi ja pooled mööda. Kui iga soovituse juures oleks olnud 10€ panus, siis oleks lõppsaldo olnud: 187€ võitvaid panuseid – 60€ eest tetud panuseid = 127€ plusspoolel.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga