Miks R&A reegleid muudab?

Kuna naine, keda Brooks Koepka löödud pall tabas Ryder Cupil silma, plaanib European Touri kohtusse kaevata, soovib R&A muuta golfifänne puudutavaid reegleid. Alles neid muudeti. Miks üldse oli vaja muuta? R&A juhtivtöötaja David Rickman selgitab Today’s Golferile.

Uuest aastast tuleb teil omandada R&A ja USGA uute reeglite „Player’s Edition“. Kolm kuud on aega, et õppida ära 24 uut reeglit ja 300 tõlgendusvõimalust. Tundub palju? Enne oli reegleid 34 ja tõlgendusi 1200. Viimati muudeti nii vägevalt 1952. aastal.

Rickman ütleb, et reegleid on üle vaadatud viimased kuus aastat. Eesmärk on olnud lihtsustada nii, et miljonid mängijad neid mõistaksid. Põhjus oli ka see, et golf plaaniti võtta olümpiakavva, mis tähendab uut publikut.

Eelmise aasta märtsis avaldati esialgsed muudatused, mille peale tuli üle 30 000 kommentaari enam kui sajast riigist, kõik peamiselt positiivsed. Rickman käis sel ajal ka ühel European Touri turniiril ja vestles tosina tippmängijaga. Kõik olid positiivselt meelestatud.

Suurimaks muutuseks peab Rickman võimalust sooritada putt lipp augus ja putt’i tee auguni tasandada. Esimesena hakati aga tegelema palli kukutamisega. Algul oli plaan, et kukutada võib suvaliselt kõrguselt, nüüd tuleb aga kukutada põlvekõrguselt. Kardeti, et hakatakse kukutama sentimeetrikõrguselt.

Paljud palusid midagi teha mättaaukudega fairway’del. Rickman mõistab probleemi, ta on ise ka mängija, aga reegel ütleb, et lüüa tuleb sealt, kuhu pall maandub.

Mõnel profivõistlusel uusi reegleid võistluse ajal mobiiltelefonist vaadata ei tohi, aga üldiselt tohib kõikjal. Uued reeglid on juba näha R&A ja USGA kodulehtedel. Suurbritannias jagatakse raamatut golfiklubides tasuta. Raamat tõlgitakse 30 keelde. Kohtunikele mõeldud „Official Guide to the Rules of Golf“ ilmub raamatuna novembris, kuid netis on nähtav tasuta.

Koepka ütles, et tal on õnnetuse üle tohutult kahju.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga