Mid-amatöörid selgitasid Eesti osalusel Euroopa meistrid

Hispaanias Pula väljakul peeti 3.-5. juunini mid-amatööride EM.

Meestest võitis šveitslane Steven Rojas tulemusega +2 (68, 77, 73). Löögiga kaotasid Joonas Hinkkanen (Soome) ja Stefan Wiedergrün (Saksamaa).

Naiste võitja selgitasid kohamängus sakslannad Deborah Wehle ja Maria Anetseder, kes lõpetasid tulemusega +13. Anetseder võitis. Pronksmedali sai Celine Manche (Belgia, +16).

Eesti meister Kristo Tullus lõpetas tulemusega +14 (79, 79); edasi oleks viinud +13. „Motivatsiooni andis see kõvasti juurde, et on võimalik kõigi nende plusshändikäppidega mängida ja tasub uuesti tulla proovima,“ ütles ta golfiliidule. 96 mehest 81 olid plusshändikäpiga ja Tulluse 1,3 andis 89. koha.

Tegu oli ka raske väljakuga, kus vaid neli meest suutsid avaringis alla par’i mängida. „Väljaku pikkus niivõrd pole probleemiks, kuid rasked griinid ja eksimusvõimaluse puudumine ka rajal teevad olukorra väga keeruliseks,“ kirjeldas Tullus.

Ta ütles pärast avaringi, et lõi väga hästi ja vaid chip’iga tegi endale liiga: „Tegin umbes neli sellist 1-2-meetrist chip’pi, kuna muru on siin teistsugune, millega pole harjunud. Puttasin see-eest väga hästi. Kui teises ringis ka sama hästi löön, siis mine tea, äkki on ootamatult cut’iks võimalus.“

Üle 40-aastastest võitsid Oscar Sanchez-Jubindo ja Helene Malvy.

Maria Anetseder ja Steven Rojas. Foto: EGA

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga