Michael Pilkington naudib Eestis elamist, hotellindust ja golfi

Foto: Erakogu

Foto: Erakogu

Michael Pilkington on inglise härrasmees, kes nüüd juba rohkem kui kümme aastat juhib koos oma kahe äripartneriga Unique Hotels hotelliketti, kuhu kuuluvad City Hotel Tallinn, Kreutzwald Hotel Tallinn, von Stackelberg Hotel Tallinn ja ka mitmete auhindadega pärjatud Vihula Mõis.

Michael tuli Baltikumi juba üheksakümnendatel, olles siis tegev Radissoni ja InterContinental hotellide juures. Pisut rohkem kui kümme aastat kuulub ta Unique Hotels Grupi omanikeringi ja juhatusse, mis opereerib kolme hotelli Tallinnas ja Lahemaa Rahvuspargis asuvat Vihula Mõisa. „Meie jaoks on oluline ajalooliste hoonete säilitamine. Kõik me hotellid asuvad vanades hoonetes, millele on renoveerimiste kaudu tagasi toodud nende ajalooline eripära. Eesti Muinsuskaitseamet tunnustas möödunud aastal Vihula Mõisa „Aasta Omaniku“ tiitliga, kuna mõisahoone on taastatud oma endisaegses hiilguses ja kauniduses.” Vabal ajal naudib Michael meelsasti pika ajalooga ning traditsioonidega spordiala – golfi.

Kuidas sattusite Eestisse?

Üheksakümnendatel Eestiga kokkupuutununa jõudsin siia uuesti tagasi pea kümmekond aastat hiljem. Enne seda tegutsesin hotellinduses nii Lähis-Idas kui Aasias, sealhulgas Hiinas. Eestisse tulles sai alguse Unique Hotels hotelligrupp ning Paldiski maanteel asuv praegune City Hotel Tallinn oli grupi esimene hotell. 2008. aastal alustasime Vihula Mõisa renoveerimisega, millest on tänaseks saanud üks Baltimaade suurim mõisakompleks ning kõrgetasemeline 27 erinevast hoonest koosnev puhkekeskus mitmete vaba aja veetmise võimalustega.

Vihula ja golf?

Foto: Vihula Mõis

Foto: Vihula Mõis

Esialgu plaanisime rajada ka Vihulasse oma golfirada, kuid peagi mõistsime investeeringute ja kulude mahtu otstarbekust silmas pidades. Vihulast jääb ju umbes 30 km kaugusele Eesti parimaks golfiväljakuks tunnustatud Jõelähtme golfiklubi. Seega saab golfisõber ikkagi oma hobi ja puhkuse mugavalt ühendada – minna hommikul mängima, õhtul nautida lihaseid lõdvestavat massaaži ning hiljem süüa õhtust meie elegantses restoranis. Sellest aastast on tihedam koostöö Jõelähtmega just ühiste pakettide näol.
Rajasime Vihulasse hoopis kergema meelelahutusvõimaluse, milleks on rahvusvahelistele standarditele vastav 18-auguline minigolfirada, kuhu saab tulla perega ja sõpradega. Tegelikult on mõisas pakutavad vaba aja veetmise võimalused suurepärased lastega peredele, samuti looduse nautijatele, aga ka ideaalset lõõgastumist ning meelelahutust otsivatele külalistele. Kuna nüüd tähistatakse Eestis liikumisaastat, siis oleme teemat silmas pidades ka Vihulas kokku pannud erinevaid päevaseid elamuspakette, mis võimaldavad mängida minigolfi, võtta ette erineva pikkusega rattaretki või matkata, osaleda põneval golfiauto tuuril ehk kokkuvõtvalt on aktiivseks puhkamiseks võimalusi palju.

Kuidagi ei saa mainimata jätta, et Vihula Mõisa restoranides valmistatakse toitu peamiselt kohalikust toorainest. Lisaks lubame külla tulla lemmikloomaga. Kuigi meil elab mõisas väga iseteadlik triibuline kass Ants, on koerad siia ikkagi alati oodatud. Niisiis tulge puhkusele lastega, lemmikloomadega, nautige golfi ja muidugi kõiki teisi vaba aja veetmise võimalusi kaunis ajaloolises mõisas… Loe edasi ajakirjast Golf!

Tekst: Dagmar Reinolt

Telli ajakiri SIIT!
Fingler asub SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga