MEIE KÕIGI VÕIMALUS AIDATA! Heategevusgolfi tulu läheb vähihaigete laste heaks

Golfimängija Anti Metsamaa koos tütre Loorega, kellel diagnoositi neuroblastoom (närvirkkudest alguse saanud kasvaja)

Golf X Rae korraldab 29. juulil golfivõistluse Golf Aitab 2017, et aidata sihtasutusel Tallinna Lastehaigla Toetusfond koguda raha vähihaigete laste isolatsioonipalatite jaoks. Iga golfar saab vähihaigeid lapsi ja Tallinna lastehaiglat aidata, osaledes Heategevusgolfis!

Golf X Rae tegevjuht ning Eesti Golfi Liidu endine peasekretär Piret Sepp räägib, et eelmisel aastal tegi sellise võistluse Eesti Golfi Liit esmakordselt ja summa sellest tuli päris arvestatav, just sellises suuruses, mida oodati, ja abi said sellest mitmed vähihaiged lapsed. Lisaks korraldati koostöös Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liiduga tasuta golfiõpetuse päev, mil lapsed, kelle seisund seda võimaldas, said golfimängu proovida. “Ootame ka sel korral rohket osavõttu. Lisaks osalustasudele ja greenfeedele ootame annetusi ja toetust ka ettevõtetelt. Ettevõtetel on võimalik anda oma panus lisaks annetusele ka reklaamina golfiväljakul ning hilisemas meediakajastuses.” ütleb Piret Sepp. Ta loodab, et heategevus vähihaigete laste heaks kõnetab paljusid, sest abi vajab ka üks golfikogukonna pere, ja ilmselt on paljudel inimestel endil reaalne kokkupuude vähihaigetega olnud, sest tänasel päeval on see haigus väga levinud.

Sihtasutus Tallinna Lastehaigla Toetusfond on heategevuslik fond, mille eesmärgiks on parima võimaliku meditsiinilise abi toomine Tallinna Lastehaiglasse. Reaalsus on, et Eestis saab vähidiagnoosi 35 last aastas ning Tallinna Lastehaiglas paikneb Eesti ainukene laste hematoloogiliste-onkoloogiliste haiguste osakond. Raviperioodil on lapse organism nii habras, et iga bakter on ohtlik. Et võitlusest eluga väljuda, on vaja erilist kaitset. Hetkel on Lastehaigla onkoloogiaosakonnas neli isolatsioonipalatit. Selleks et kõik lapsed saaksid parima võimaliku hoole, on vaja vähemalt kuut tänapäevast isolatsioonipalatit. Kahe palati valmimine maksab 150 000 eurot, millest tänaseks on Toetusfondile annetatud 92 000 eurot.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer räägib, et 25 aastat tagasi, fondi loomise aegu, oli haiglal heategevuslikku toetust väga vaja, peamiselt saadi siis välisabi, aga aasta-aastalt on kasvanud kodueestlaste toetus ja tänu sellele on välja vahetatud palju aparatuuri ning renoveeritud haiglat. Tema sõnul on Eesti inimesed väga abivalmis ja kevadisel toetusõhtul annetajate tunnustamiseks oli saal rahvast täis. Fondi põhimõtteks on “Tervemad lapsed ja hoolivam ühiskond” ning juba algusaastatest on annetajatele ka regulaarselt tutvustatud kõike seda, mis nende rahade eest on ära tehtud, seda ka haiglas kohapeal. Onkoloogiaosakond on saanud abi palatite renoveerimiseks ja nüüd ollakse seal tagasi. Juhataja ütleb, et just sellest osakonnast on pärit kõige hingeminevamad lood.

“Puudu on isolatsioonipalatitest, sest lastel, kes saavad väga agressiivset keemiaravi, puudub 14 päeva immuunsussüsteem ja nad võivad selle puudumisel haigestuda rasketesse infektsioonidesse, seetõttu on nad kaks nädalat oma mullis, isoleeritud maailmas, kuhu sisenedes ei võta arst isegi riistu kaasa, need on sees juba olemas,” lisas Inna Kramer. Praegu on puudu umbes 50 000 eurot ja kui heategevusest saadakse rohkem kui kahele uuele palatile tarvis, siis hakatakse kaasajastama praegust nelja palatit.

Võistlusest osa võtma on oodatud kõikide golfiklubide liikmed, kellel on koduklubi ja 2017. kehtiv HCP kaart. Mängitakse 18 rada ja mänguvormiks on HCP löögimäng järgi võistlusklassidele naised HCP 0 – 18,5 ja mehed 0 –18,5 ning Stableford punktimäng võistlusklassidele naised HCP 18,6 – 54 ja mehed 18,6 – 54 (punktimängu maksimaalne arvestus on HCP 36 järgi).

Pärast võistlusi saavad osalejad kasutada sauna ning seejärel ootab võistlejaid klubimajas soe õhtusöök ja karastavad joogid. Orienteeruvalt 30 minutit peale viimaste võistlejate saabumist toimub auhinnatseremoonia ning selgub Golf X Rae Heategevusgolfi poolt kogutud summa suurus. Lisaks toimub üllatusloosimine kõikide osalejate vahel.

Golf X Rae Heategevusgolf paneb koos võistlust toetavate firmadega välja pingutamist väärt auhinnad iga võistlusklassi kolmele parimale mängijale ehk kokku 12 auhinda, lisaks ka eriauhinnad pikima avalöögi, vähim lööke teinud mängija ja lähim lipule sooritajale.

Heategevusgolfis osalejatele maksab osavõtt klubiliikmetele 50 eurot ning külalistele 35 eurot green fee + 50 eurot võistlustasu. Osalustasu sisaldab hommikusööki, energiapakki, väikest kosutust rajal, peale mängu rikkalikku buffee-lauda, elektri- ja suitsusauna ning autasustamistseremooniat koos üllatusloosimisega.

Golf Aitab 2017 meediatöö korraldab ajakirja Golf toimetus. Meeskond töötab vabatahtlikkuse alusel ja kutsub kõiki golfimängijaid üles võistlusel osalema, tegema üheskoos head ning toetama isolatsioonipalatite loomist! Ajakiri Golf kingib kõikidele võistlusel osalevatele golfimängijatele ajakirja aastase tellimuse. 

Eestis saab vähidiagnoosi 35 last aastas. Raviperioodil on organism nii habras, et iga bakter on eluohtlik. Et võitlusest eluga väljuda, on vaja erilist kaitset! 

Kuidas Sina saad aidata? Helista annetustelefonile!  900 7705 5 €  900 7710 10 € 900 7715 25 €

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga