Mastersil võidutses esmakordselt jaapanlane

Hideki Matsuyama võitis 11. aprillil Mastersi.

Justin Rose juhtis pärast esimese ringi 65 lööki suure eduga. Juhtis ka pärast teise ringi par’i, ent nüüd oli tema ümber juba kaaslasi. Kolmanda ringi par jättis Rose’i kõrgele teisele kohale, kuid Matsuyama mängis märja ilmaga 65 ja asus neljalöögise eduga juhtima. Võidutulemuseks jäi lõpuks -10 (69, 71, 65, 73).

Võitjat õnnitles teiste seas Jaapani peaminister Yoshihide Suga. Isao Aoki, kelle 2. koht 1980. aasta US Openil oli seni Jaapani meeste parim koht suurturniiridel, ütles, et praegusel ajal süstib Matsuyama võit inimestesse lootust. Matsuyama on valmis süütama Tokyo olümpiatuld, kuigi ta on väga privaatne. Kui ta 2017. aastal abiellus, avastas Jaapani meedia selle seitse kuud hiljem.

Will Zalatoris kaotas Matsuyamale löögiga. Zalatoris, kes kommentaator Butch Harmoni sõnul näeb välja kui raud-1, nii peene kondiga on ta, jättis ülikooli pooleli. Nüüd on ta kerkinud maailma tabelis 46. kohale. „Need noored mehed ei karda midagi. Kolledžid on tänapäeval nii head… paremad kui minituurid,” ütles Harmon.

Jordan Spieth ja Xander Schauffele jagasid kolmandat kohta (-7). Neile järgnenud Jon Rahm lõi pühapäeva parima tulemuse 66, aga võitu pole loota, kui pall turniiri algul võssa satub. Võsa – hea koht ehk armuafääri jaoks, aga halb golfimängu jaoks, on alati öeldud. Rahm kurtis naerdes vähest und, kuna sai nädala eest esmakordselt isaks.

Brooks Koepka, kes kihlus lõpuks pikaaegse pruudiga ja hakkab ka tõenäoliselt mõtlema pisiperele, oli valitud grupis, keda avapäeval televaatajatele näidati, Koepka, peas säramas roosamast roosam kepka, kuna Rickie Fowler ju puudus, lõpupäevadele seekord aga ei pääsenud. 24 korda järjest oli seni suurvõistlustel pääsenud. Tubli esitus ometi just põlveopilt naasnud mehelt. Koepka ei mängi ilmselt enne kui 20. mail.

Vanameistrid tekitasid põnevust järgmisel aastal toimuvaks esimeseks „seenioride Ryder Cupiks”: Ian Woosnam lihtsalt sellega, et võistles esimest korda 18 kuu jooksul, Jose Maria Olazabal läbis aga cut’i.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga