Masters peatati

Masters, mille algus nihutati niigi 9. aprillilt 12. novembrile, peatati, kui mängitud paarkümmend minutit, põhjuseks äike.

Halba ilma oli ennustatud varemgi, kuigi päev enne algust seda veidi muudeti paremuse poole.
Mäng jätkus mitme tunni pärast ja avaringi loomulikult lõpule viia ei jõutud avapäeval.

Seda poolikut päeva juhib Paul Casey (-7), kellel mängitud 18 rada.

Eelmise aasta võitja Tiger Woods, kes meistrite õhtusöögil serveeris tavakohaselt sušit, praetud lihalõiku ja kana-fajita’sid, toksis mängu avapäeval ka tavakohaseid putte. Algul jäid need napiks, sest vihm tegi griinid märjaks, kuid lõpuks tõusis ta jagama 4. kohta. 68 on tema parim avaring Mastersil. 68-ga alustas ta ka 2010. aastal.

Löögiga on Woodsist maas Jon Rahm. Tema tegi väljakul paar päeva varem sellise veel kõndiva löögi, mis polnud küll eriti hole in one – lilleline Masters võib tunduda kui USA Ojasaare -, kuid sama imeline kui Vijay Singhi ja Martin Kaymeri samad tembud seal aastaid varem.

Rahmile kaotab omakorda löögiga Bryson DeChambeau, kes pommitas nagu viimasel ajal tavaks ehk nagu homset päeva poleks. 4. rajal (tegelikult 13.) virutas ta palli põõsastesse nii, et seda otsiti nendest siis ilmatu aeg, tagajärjeks lõpuks 5-löögisel rajal 7.

Brysoniga jagab 19. kohta Cam Champ, viies mustanahaline mängija Mastersi ajaloos. Augustis PGA Championshipil jõudis ta esikümnesse.

Sergio Garcia haigestus enne Mastersit koroonasse ja osalejatearv vähenes 92 mängijani, sest Masters mängijaid ei asenda. See on Garcial esimene kord 21 aasta jooksul suurturniirilt puududa. Uue reeglina lubatakse pärast kaht avapäeva edasi 50 parimat. Seni lubati kõik liidrist kuni 10 löögi kaugusel.

Mastersi avas traditsiooniliselt avalöögiga Jack Nicklaus, kes paari nädala eest rikkus meedia arvates oma pärandit, kui avaldas, et hääletas presidendivalimistel Donald Trumpi poolt. Neile, kes kursis USA 1993. aasta Ryder Cupi meeskonna poliitiliste eelistustega, polnud selles midagi üllatavat.

Mark Suursalu prognoosib, et võidab Patrick Cantlay, Joonas Turba aga pakub Tigeri võitu. “Hoian pöialt loomulikult Phil Mickelsonile, kuid võidab Justin Thomas,” ütles Marko Mihkelson.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga