Martin Kaymerist sai maailma esigolfar

Martin KaymerKuigi sakslasel Martin Kaymeril jäi saamata esikoht golfi match play MM-võistlustel, tõusis ta 28. veebruari seisuga uueks maailma edetabelijuhiks.

26-aastane Kaymer näitas terve turniiri head mängu, kuid finaalis Luke Donaldi vastu pidi alla vanduma kaks auku enne lõppu, kui vastane oli kolmega ees. Donald võitis aga esimese PGA Touri võistluse pärast 2006. aastat ja tõusis maailma kolmandaks. Kauaaegne esinumber Tiger Woods aga langes just kolmandalt kohalt viiendaks. „See oli imeline nädal,” ütles Donald. „Edestada maailma 63 tippmängijat on kõva saavutus. Ma ei olnud üheski matšis kaotusseisus. Kuid tõstan mütsi maha ka Martini ees, sest temast sai number üks.”

Kaymer ütles, et üritas finaalis endast parimat anda, kuid natuke mõjutas ka teadmine, et isegi kaotusest hoolimata möödub ta edetabelis Lee Westwoodist ja tõuseb esimeseks. „Olin hommikul pingevabas meeleolus, nägin rõdul sammudes lund sadamas ja mõtlesin, et homme olen maailma esimene,” ütles Kaymer. Arizonas peetud võistluse finaal mängiti ootamatult külmas ja tuulises ilmas, ehkki lund päeval enam ei sadanud.

Kuigi Kaymerit peetakse tahtejõu ja vaimutugevuse poolest Saksamaa sporditippude Steffi Grafi, Boris Beckeri ja Michael Schumacheri vääriliseks, pole ta saavutanud eelnimetatutega võrdset kuulsust. Kaymer pole isegi kõmulehe Bild esikaanele sattunud. „Saksamaal ei saa golfi kaudu tunnustust, sest jalgpall ja vormel üks on ainsad suured spordialad,” ütles Kaymer. „Ka sakslastest tennise maailma esireketitega ei saa mind tuntuse poolest võrrelda.”

Kaymer pole esimene sakslasest golfimaailma edetabelijuht, sest alates ametliku ranking’u sisseseadmisest juhtis esimesel kolmel nädalal Bernhard Langer. Kõigi aegade arvestuses on Kaymer aga 14. edetabelijuht. Liidritena on kõige kauem püsinud Tiger Woods (623 nädalat ehk umbes 12 aastat) ja Greg Norman (331 nädalat ehk üle kuue aasta).

Huvitav on ka tõsiasi, et maailma edetabeli neli esimest kohta on märtsi alguse seisuga vallutanud eurooplased. Mullu võitis Kaymer ka karjääri esimese suure slämmi turniiri, olles parim PGA meistrivõistlustel. „See oli tähtsaim murrang. Pärast seda hakkasin uskuma, et võin võita ükskõik millise turniiri,” ütles värske maailma edetabelijuht.

1. Martin Kaymer, Saksamaa
2. Lee Westmood, Inglismaa
3. Luke Donald, Inglismaa
4. Graeme McDowell, Iirimaa
5. Tiger Woods, USA
6. Phil Mickelson, USA
7. Paul Casey, Inglismaa
8. Rory McIlroy, Põhja-Iirimaa
9. Steve Stricker, USA
10. Matt Kuchar, USA

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga