Marten Palm: Eesmärgi poole liikumine ei saa olla tüütu ega ebameeldiv

Marten Palm

Marten Palm
Foto: Mats Soomre

Tulevik näitab, kas Marten Palm täidab kunagi suure eesmärgi – saab profiks ja jõuab esimese eestlasena Challenge ja miks mitte ka Euroopa tuurile. Aega on. Palmi õlgu rõhub vaid 18 eluaastat ja tahtmist tal jätkub. Kaheksa-üheksa tundi harjutusväljakul veeta pole probleem. „Kui sul on siht, mille poole püüelda, siis tuleb teha tööd ja näha vaeva. Eesmärgi poole liikumine ei saa olla tüütu ja ebameeldiv,“ kinnitab Palm veendunult.

Marten Palm sündis koos Eesti golfiga. Õigemini paar aastat hiljem, siis, kui maarahva kepiga vehkimine hakkas juba kaudselt golfi meenutama. Marteni sünniaastal võitis ta isa Marko esimese Eesti meistrivõistluste medali – hõbeda, millele järgnesid kaks meistritiitlit.

Toonane golfiseltskond mäletab põlvepikkust poissi, kes, tõsine nägu ees, harjutusväljakul pisikese kepiga eneseunustavalt palle tagus. Tänaseks on noor Palm kasvanud poolteist korda pikemaks ja pallgi lendab kaugemale. Märksa kaugemale.
Jutuajamine toimub Jõelähtmel. Eesti meistrivõistlused rajamängus, kus Palmil kaitsta tiitel, on äikese tõttu katkestatud.

Sedaviisi äikesepausi ajal juttu ajades sind ei häiri. Kas valmistad võitslusteks vaimu ette mingil kindlal moel?
Vaimselt ma võistlusteks eraldi ei valmistu. Piisab, kui saan tehnika korda, kui suudan vajalikud löögid ära teha. See annab kindlustunde.

Võistlushommiku rutiin on sul paigas? Et sööd kindlat sorti jogurtit või paned kolm banaani kotti?
Jogurtisordil pole tähtsust, küll aga vajan kindlat kogust energiat – kaloreid, proteiine ja valke, mis aitavad neli-viis tundi, lisaks vahepeal haugatud banaan ja müslibatoon, et vastu pidada.

Ebausklik sa pole? Vasakut sokki esimesena jalga ei pane?
Ei ole ja loodetavasti ebausklikuks ka ei saa.

Sina oled põlvkonnast, kes sündis koos Eesti golfiga. Millal esimesed löögid tegid?
Kolmeselt. Hispaanias. Isa oli hankinud väikese golfikepi.

See golfikepp oli vist punase gripiga, käisid sellega Niitväljal uhkelt ringi.
Nii oli. Sellest kepist sai kõik alguse. Kus kepp nüüd on? Vaat ei teagi, pole seda ammu näinud. Ju on järgmistele lastele edasi antud.

Mida sa esimestest golfiaastatest mäletad?
Suurt midagi. Teadlik ja tõsisem mäng alagas, kui olin 12. Siis tulid treeningud, laagrid ja välisvõistlused, vähe pingelisemad hetked. Enne seda olid Niitväljal mingid turniirid. Eks karikate pealt saa lugeda, kuidas seal läks.

Kas golf on lapsele piisavalt huvitav mäng?
Kindlasti on. Lõbus ja põnev igas vanuses. Jalgpallis on eesmärgiks pall väravasse, golfis võimalikult väheste löökidearvuga auku saada. Äge ju! Tekitab hasarti ja sõltuvust – iga kord kui rajale lähed, tahad mängida ideaalselt, saada üha paremat ja paremat tulemust…

Loe edasi ajakirjast Golf!

Tekst: Jaan Martinson, Postimees

Telli ajakiri SIIT!
Fingler asub SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga