FOTOD: Markus Mandala ja Pille Teearu võitsid Mizuno Openi

Golf X Rae väljakul peeti 25. mail Mizuno Open, kus osales 88 mängijat.

Mehed (0-19) löögimäng: Markus Mandala (-4 ehk 66), Janno Pajo (68), Aivar Köök (70).

Mehed (19,1-36) punktimäng: August Talts (+4p ehk 40), Mati Tavast (38), Stuart Kinsey (37).

Naised (0-24) löögimäng: Pille Teearu (70), Siiri Haller (73), Merle Aun (73).

Naised (24,1-36) punktimäng: Anne Metsis (34), Viivika Nõmberg (29), Kadri Veskimeister (28).

Parima scratch’i meeste arvestuses tegi Janno Pajo (77 lööki) ja naiste arvestuses Sirje Eichelmann (84 lööki). Reino Soots lõi 18. rajal palli ühe löögiga auku.

Janno peab kindlasti rahul olema 5. rajaga, sest pärast kenasti green’ile jõudmist õnnestus ka 15 meetrit pikk birdie-putt. Samas õnnestusid tal hästi põhimõtteliselt kõik rajad, mis lõppesid par’iga hoolimata mitmest mööda läinud või lühikeseks jäänud birdie-putt’ist, sest ilmatingimused olid tegelikult küllaltki keerulised, kõva tuule ja kohati paduvihmaga. “Üks meeldejäävamaid hetki oli see, kui oli võimalus palli lüüa paljajalu tiigis seistes,” märkis Janno.

Võistluse üldise tähelepanekuna toob ta välja hea korralduse ja väga mõnusa klubiõhkkonna. „Ma olen üsna vähe Golf X Raes viimastel aastatel mänginud ja üllatuseks avastasin, kui palju on klubi arenenud ja kui palju häid mängijaid on tekkinud. Tundus väga hea klubiline vaim,“ ütles ta.

Pajo 18 raja rekord +1 pärineb Jõelähtme väljakult kollastelt tiidelt. Niitväljal peetud Eesti meistrivõistlustel 2005. aastal mängis ta valgete tiide pealt +4.

Mizuno keppide ja muu varustusega ta seni mänginud pole, kuid auhinnaks võidetud uut driver’it hakkab kindlasti kasutama. Ta teab, et mitmed professionaalid kasutavad Mizuno keppe, sealhulgas sama driver’i mudelit. (Ta jälgib kõiki tippe, Rory McIlroyd, Tiger Woodsi, kuid sümpaatsed on Justin Rose, Luke Donald, Rickie Fowler.) Ta on konsulteerinud, millised kepid tema tüübile paremini võiks sobida, aga eraldi sobitada pole keppe lasknud.

Fotod: Edmond Mäll

Pikemalt saab lugeda järgmisest ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga