Mängige nagu proff: Ian Poulter

Foto: Shutterstock

42-aastasel Ian Poulteril on aastatega võite kogunenud. 2000. ja 2002. aastal võitis ta Italian Openi, tänavu Houston Openi. Ta on olnud maailma edetabelis 5. kohal. Golf Monthly uuris tema nippe.

Mängijal peavad olema tugevad jalad ja kere. Poulteril pole. Tema jalad liiguvad löögi ajal ja ta treenib pidevalt, et ei liiguks. Poulter lööb drive’i kaugele hea tehnikaga. Amatööridel tabab löök tii peal palli tavaliselt liiga madalalt, Poulter üritab tabada kõrgemalt. Nii pöörleb pall vähem ja lendab kaugemale. Kaasaja pallid ja draiverilabad on mõeldud kõrgemalt tabamiseks. Tuleb lüüa nagu tennise eestkäelööki, ütleb Poulter.

Pitch nõuab head tasakaalu. Jalad peaks olema märklauast veidi vasemale suunatud. Vastupidiselt drive’ile on pallile nüüd vaja just rohkem pöördeid.

Raudadest ei ürita Poulter võtta maksimumi. Tema rõhub järjepidevusele. Ta teab tänu Trackmanile, et 5-rauaga lööb ta 185 meetrit ja ta kasutab seda. Ta uurib pidevalt oma andmeid. Elukutselised peavad olema täpsed. Poulter mängib tihti amatööridega ja on üllatunud, kui vähesed teavad oma löögipikkusi. Tuleb teada, kui kaugele konkreetse kepiga lööte, ütleb Poulter. Kui kaugus on lühem, ärge lööge nii tugevasti. Cut ehk fade on löök, mis vähendab kaugust. Draw läheb kaugemale. Cut on löök, mis paremakäelisel saadab palli paremale ja vasakukäelisel vasakule, draw lendab risti.

Kui pall on lennanud puude vahele, aitab välja löök nimega punch. Punch’i ei tohiks lüüa liiga tugevasti, sest see tekitab pöördeid. Kepist tuleks haarata altpoolt ja teha selline 75-protsendine löök (võrreldes drive’iga, mille löök on 100). Punch’il kipub laba palli tabades „avanema“, kroon pallist kaugele jääma. Seda tuleks vältida. Palli peaks tabama võimalikult suur osa labast.

Harjutada tuleb põhielemente: palliasend, rüht, joondus ja haare. Poulter asetab alati ühe kepi palli kõrvale maha, otsaga augu suunas, et oleks joon, ja harjutab siis teise kepiga lööki. Ta ei mõista, miks keegi kunagi harjutusväljakul teist keppi palli kõrvale suunaks maha ei pane.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga