Ojasaare golfiväljak on pisike ja omapärane, kuid maailma mõistes mitte midagi erakordset. Siinkohal maailma erakordsemad väljakud, mis asuvad miiniväljal, jäises külmas või tapvas kuumas.
Camp Bonifas, surmaväljak
Camp Bonifas, mis koosneb vaid ühest rajast, on maailma eluohtlikum golfiväljak. Esmalt muidugi seetõttu, et asub USA sõjaväebaasi kõrval, Põhjaja Lõuna-Korea vahelisel piiril eikellegi maal.
Lõuna-Korea sõdurid jälgivad golfimängija iga liigutust, automaadid vinnastatud ning on valmis tuld avama. Ent surmavaks teeb väljaku tõsiasi, et see asub miiniväljal. Palli, mis fairway’d ei taba, pole mõistlik otsima või lööma minna, sest lööja võib paugu saatel teise ilma minna. Sestap tuleb enne mängima minekut allkirjastada paber, et golfar on teadlik teda ähvardavatest ohtudest ning võtab kogu vastutuse enda kanda.
Uummannaq, jääkülmaväljak
Uummannaq väljakul Gröönimaal tuleb samuti anda allkiri, et kui sa ära külmud, siis omal soovil ja tahtel. Nimelt on tegu maailma kõige põhjapoolseima väljakuga, kus tihtipeale tuleb mängida golfi enam kui 40 miinuskraadi käes. Väljak on ajas muutuv, sest paikneb liikuvail liustikuil. Kasutada tuleb oranži palli, sest mäng toimub lumel. Grafiitvarrega keppe kasutada ei saa, sest grafiit muutub jääkülmas hapraks ning puruneb. Uummannaqi väljaku moto kõlab: „Ärge küsige, mitu lööki ma tegin, küsige, kuidas mul õnnestus ellu jääda.”
Prisonview Golf, väljak keset vanglat
Ameerikalistel totrustel pole piire: nad ehitasid golfiväljaku keset maailma ohtlikumat vanglat, kuhu on paigutatud Ameerika vägivaldseimad kaagid. Väljaku ehitas vangla hambaarst, peletamaks igavust. Kinnipeetud seal mängida ei tohi, küll aga tööd teha. Seega võib aimata nende suhtumist glamuursetesse golfimängijatesse.
Mängima minnes peab igaüks läbima tõhusa kontrolli, kusjuures valvurid võivad läbi uurida kõik kehaavaused, et midagi keelatut vangla territooriumile ei viidaks. Ka tuleb arvestada, et mõnikord peatatakse mäng vanglamässu tõttu.
La Jenny, paljastav golfiväljak
Kes tunneb, et riided piiravad löögiliigutuse vabadust, peaks reisima Prantsusmaale Bordeaux’ lähistele, kus asub maailma ainus nudistide golfiväljak, kus on vaid seitse rada. La Jenny on avatud kõigile, seal mängimiseks pole vaja green card’i, küll aga heita seljast kõik riided. Saab võtta ka golfitunde ning õpetajagi kannab aadamaülikonda.
Coober Pedy, üksainus suur liivabunker
Coober Pedy on kaevanduslinn Lõuna-Austraalia tulikuumas kõrbes. Siiski ei suuda rajada kõrbesse golfiväljakuid pelgalt naftašeigid, vaid ka austraallased. Vahe on vaid selles, et Coober Pedy väljakul pole murulibletki.
Iga mängija saab kaasa tükikese tehismurust, millele asetab löömise eel palli. Griinid on tugevdatud liimitaolise ollusega kõvemaks, et tuul liiva minema ei puhuks. Kuna õhk kõrbes on ebainimlikult kuum, mängitakse enamasti öösiti, kasutades valgustatud palle.
Nullarbor Links, üle tuhande kilomeetri pikk
Kes hädaldab, et teinekord võtab väljaku läbimine viis-kuus tundi aega, peaks minema Lõuna- Austraaliasse ja mängima läbi Nullarbor Links väljaku. Kui see õnnestub alla nelja päeva, on tegu kiire mänguga.
Nimelt asuvad 18 rada erinevates linnades ning kogu väljak on 1365 kilomeetrit pikk. Jalgsi seda ei läbi, sõita tuleb autoga.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.