Malaisia viis parimat väljakut

Malaisias oli 2019. aasta andmetel 248 väljakut. Veebikülg Puttering Around the World pole kõigil neil mänginud, kuid jõudis 2020. aastal kolme kuuga proovida nii paljusid, et seadis julgelt ritta viis lemmikut. 90 päeva nimelt on periood, kui Malaisiasse saab viisavabalt.

Malaisia on kaasaegne. Inglise keelt räägitakse kõikjal. Autot aitab rentida äpp Go Car, kuid liiklus on sarnaselt Inglismaaga vasakpoolne, nii et parem võiks eelistada taksoäppi Grab. Ilm on palav terve aasta.

Parim väljak: TPC Kuala Lumpur (West Course). World Golf Award riigi parima väljaku eest. Õigustatult pikk. Eriti väljapaistvad rajad: 14-18. 16 on üks maailma parimatest – lühike 4-löögine, kus hea draiverilöök toob edu.

2: Els Club Teluk Datai. Els Clubi väljakud on loomulikult kujundanud Ernie Els. Tal on Malaisias kaks väljakut, üks neist Langkawis ja teine Johoris. Langkawi oma on Malaisia ilusaim – ilusam kui TPC Kuala Lumpur -, kuid mitte kõige keerulisem. Meri ilmub nähtavale, kui neli rada mängitud, ja on nii ilus, et 5. rada kannab nime Illusioon. 16. rajal ei maksa siiski lüüa raud-5-ga, vaid hübriidiga või puu-3-ga.

3: Els Club Desaru Coast. Koht, kus iga klient on VIP – riietusruumis pannakse kapiustele nende nimed. 5-löögine 2. rada ei lähe kunagi meelest – rada käändub ja pikk punker sellega koos, meri taustal sinamas. Kui astuda pärast läbi väljakupoest, küsib väljakujuht isiklikult, kuidas jäite rahule.

4: TPC Kuala Lumpur (East Course). Kui vaadata, mis asetseb esikohal, on seda edetabelit muidugi veidi kerglane nimetada „Malaisia viieks parimaks väljakuks”. Toredaim on 4-löögine 11. rada, kus tuleb lüüa paremale, sest vasak pool on kaetud liivatakistustega, ikooniliseim aga ilmselt 15, mille griin paikneb saarekesel.

5: The Mines. Griinid olid tugevad ja kiirused stabiilsed, feerid ideaalses korras ja mitte kõige lihtsamini tabatavad. 4-löögine 6. rada anub draiverit, kuid paremale jääb vesi ja vasakule liiv. Teine vägevaim rada on 11, kus pole sugugi kerge palli kolme löögiga auku saada.

Tekst: Puttering Around the World

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2021 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga