LPGA tiitlid jagasid Sei-Young ja Jin-Young

Jin-Young Ko (-18) võitis 20. detsembril tavapäraselt Floridas lõppenud LPGA hooaja finaali.

Viimasest turniirist olenes ka see, kes saab Rolexi aasta mängijaks. LPGA ise kirjutas enne lõputurniiri, et auhind tundus minevat tänavu kaks võistlust võitnud Sei-Young Kimile, kuid tuuri asus US Openiga juhtima In-Bee Park, kellel kaheksa lõpetamist esikümnes. Park osutus parimaks 2013. aastal. Kim pole kunagi isegi juhtinud maailma edetabelit. Ta on praegu maailmas 2. kohal, Park 3. kohal. Olukord oli selline, et kui Kim lõpetab Floridas vähemalt 5. kohal ja Park ei mahu kümne sekka, läheb auhind jagamisele, nagu läks see ka kord varem. Võimalus võita oli teoreetiliselt ka Danielle Kangil, kes oli enne Floridat tuuril kolmas.

Kuna Kim jagas finaalis Hannah Greeniga 2. kohta (-13) ja Park 35. kohta, on Kim aasta mängija.

Kui tavaliselt lubati finaali 60 parimat, siis tänavu 70, lisaks kaks sponsori valikul. British Openi võitja Sophia Popov, kes ostis hiljuti Floridas maja, valituks ei osutunud. CME Groupi juht Terry Duffy andis priipääsu näiteks Natalie Gulbisele, sest tunneb teda 2005. aastast. Gulbis läbis cut’i enne finaali ühel turniiril kuuest ja lubas tänavu karjääri lõpetada (aga mõtles ümber ja lõpetab järgmisel aastal). Sponsorile anti valikuõigus ainult tänavu.

Ko finaalivõidutasu 1,1 miljonit dollarit oli väiksem kui mullune Kimi 1,5 miljonit. Eelmise aasta Rolexi aasta mängija oli Ko. Tänavu mängis Ko LPGA Touril vaid neljal korral, kuid võitis 1,7 miljonit dollarit, mis on hooaja suurim summa. Ta ütles enne finaali, et plaanib osta maja Texases, kuid vajab natuke rohkem raha.

Järgmisel aastal on plaanis jagada tuuril rekordilised 76,5 miljonit dollarit, kui koroona ei sega. Tänavu kulutati tuuril koroonatestidele 3,5 miljonit.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga