Lauri Buntsel: Mehhiko on üllatanud heas mõttes

Innar Kõvask, Lauri Buntsel ja Anneli Kolk osalevad 20.-22. märtsini BMW karika finaalis Los Caboses.

Eesti on pärast teist päeva endiselt viimasel ehk 30. kohal (+81). 29. koha Slovakkiale kaotatakse nelja löögiga. Juhib endiselt Hiina (+7). Viimase kahe aasta võitja Tai on 2. kohal (+15) ja Suurbritannia 3. kohal (+25). Lauri jagab tugevama grupi 45 mehe seas 33. kohta (+24). Juhib James Smith (USA, -1).

„Mehhiko on üllatanud heas mõttes. Los Cabos on kindlasti golfarile üks reisisihtkoht, kus peaks käima. Väljakud, mida oleme mänginud, on erilised: Cabo del Soli väljakud Desert ja Ocean on täiuslikud, st heade vaadetega mägede, ookeani ja kaktustega. Ja muidugi on väljakud ideaalses korras. Kliima on 27-29 kraadi, mis sobib hästi golfimänguks. Mehhiko üllatas lisaks golfile külalislahkusega: inimesed on väga avatud ja rõõmsameelsed, annavad hea energia, ja muidugi süüa nad oskavad teha kahtlemata,“ räägib Lauri.

„Ma naudin iga päev seda erilist võistlust ja pidustusi, mida BMW siin Mehhikos korraldab. See on mikrodetailideni läbimõeldud, vaja ainult kohal olla. Kogu vaba aeg on sisustatud erinevate tegemistega, nagu näiteks vaalade vaatamine merel, kokakool, snorgeldamine, uute BMW mudelitega kruisimine, kvaliteetsetes restoranides õhtustamine jne. Olen väga meeldivalt üllatunud BMW organiseeritud üritusest ja Mehhikost kui riigist, kuigi ma midagi sellist ootasin, sest BMW võistlus on ka Eestis üks parimatest, kus iga golfar tahaks osaleda, aga siiski kõik, mis Mehhikos kogetud, on olnud eriline,“ jätkab ta.

„Suur au on olla siin võistlusnädalal ja esindada Eestit. Vaatamata natuke rabedale algusele on meil ikka eesmärk lõpetada võistlus paremini. Kindlasti on siia kogunenud erilised inimesed üle maailma, kelle kirg on golf ja BMW. Mulle see energia ja ka uued tekkinud sõbrad väga meeldivad. Colin Montgomerie üritus algab täna ja kindlasti lähen seda legendi vaatama. Arvan, et tuleb põnev golf clinic!“ arvab Lauri.

„Golfist pole hetkel nii palju rääkida,“ naerab ta. „Võistlustingimused on teistsugused kui Eestis. Griini stimp on 12 ja mäng käib tagatiidelt. Lisaks alandati kõigil HCP. Mul on 8 (slope’iga oleks 13) tagatiidelt ja sealt on ikka tulla: rajad on üle 6500 meetri pikad. Deserti väljakul õnnestus 5. rajal (par-4) teha birdie, aga ikka looduse abiga: hea avalöök jäigi veerema, sest mägi oli korralik. Siis tsipp 1 meeter lipust ja pall sai uputatud auku. See oli selline säravam hetk. Ükski löök päris puu taha pole läinud, aga sellise 5 meetri kõrguse kaktuse taha läks küll üks avalöök. Selleks, et edasi liikuda, pidin võtma putter’i (sest kaktus oli suur ja okkaline), ja griinil võtsin pallist välja kaktuseokka! See oli ka selline esmakordne kogemus. Kui terav on kaktuseokas! Nagu peenike nael.“

„Linnu- ja loomariik teeb ka siin mängimise põnevaks. Erilised üllatajad on sellised poolemeetrised sisalikud, kes elavad kaktuste sees. Kokkuvõtvalt on see reis eriline kogemus. Soovitan kõigil suvel BMW võistlusel osaleda. BMW tiimile soovin sitkust, et selliseid kvaliteetüritusi lastakse meil, golfaritel, ka edaspidi kogeda!“

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga