Ladies European Tour võistles Saudi Araabias

Saudi Araabias 19. novembril lõppenud Ladies European Touri erilaadse Saudi Ladies Team Internationali võitis Team Pedersen.

Taanlanna Emily Kristine Pedersen tegi kübaratriki ja võitis kõik kolm Saudi Araabia võistlust. Naiskondlik võit tuli tulemusega -40. Naiskonda kuulusid veel Michele Thomson ja Cassandra Hall. Team Kyriacou ja Team De Roey kaotasid löögiga. Georgia Hall, kes valis ühe Metraux-õdedest, Morgane’i, jäi Team Halliga jagama 17. kohta. Mitmes naiskonnas oli siiski ka mees.

37 kaptenit valisid profi- ja amatöörliikmed NFL-i stiilis. Igal rajal läksid arvesse kahe parima liikme tulemused. Amatööride puhul arvestati händikäppi. Punktid läksid Race To Costa Del Soli arvestusse. Auhinnafond oli 10 parimale 300 000 dollarit, lisaks 200 000 sellega ühes toimuva individuaalvõistluse eest. Naiskonnad saabusid mängima teemalugude saatel ja löökide vahepeal söödi jäätist. Amatööridel oli võimalus võita 16. rajal hole in one’iga auto.

Pedersen võitis individuaalturniiri tulemusega -14. Stephanie Kyriacou, Anne Van Dam ja Luna Sobron Galmes kaotasid kahe löögiga.

15. novembril samas lõppenud individuaalturniiri võitis Pedersen (-10) kohamänguga, milles sai jagu Hallist. Auhinnafond oli miljon dollarit.

Solheimi karika staaridest olid Saudi Araabias veel näiteks Charley Hull ja Anna Nordqvist. Catriona Matthew pidi osalema, kuid haigestus koroonasse.

Nädal varem mängiti LET turniiril Dubais kõigest 260 000 eurole, kuid seal olid kohal lausa Min-Jee Lee ja Lydia Ko. Nemad aga edasi Saudi Araabiasse ei läinud. Lee võitis.

„Saudi Ladies International aitab tuua golfi uue publikuni,” ütles endine maailma edetabelijuht Laura Davies, kes mais teatas, et eralennukid kindlasti tema eelarvesse ei mahu ja ta eelistab lendamise asemel pigem 15 tundi autoga sõita.

LET mängijatel oli koroonaga olukord üsna nutune ja Justin Rose naisega korraldas isegi tuuri Rose Ladies Series, mille võitis Hull.

Golf Saudi ambitsioonikatesse plaanidesse mahuvad kuni 23 uut väljakut 2030. aastaks ja ligi 50 000 uut töökohta. Golf Saudi loob Ladies First Clubi, mis pakub tasuta golfi riigi tuhandele naisele. Loodetakse, et järgmise 10 aastaga proovivad golfi riigi miljon sellist kodanikku, kes pole seda veel teinud. 2030. aastaks peaks poolte kodanike kodust tunnise sõidu raadiuses asuma väljak.

Saudi Ladies Internationali peasponsor on naftahiid Aramco, mis mullu tuli börsile, kuna naftavarud hakkavad lõppema ja 2050. aastaks sõidetakse rohkem elektriautodega.

Meghan MacLaren ja mõned LET mängijad veel boikoteerisid Saudi Araabiat ja ütlesid, et sellega üritatakse lihtsalt mainet puhtaks pesta. Amnesty Internationali sõnul ei saa Saudi Araabias populariseerida naiste golfi, kui naiste reformide eest võitlejad istuvad vanglas. „Kui ülemaailmselt kuulsad inimesed võtavad Saudi Araabia valitsuselt raha seal esinemise eest, kuid vaikivad valitsuse kohutavatest tegudest, aitavad nad valitsuse mainet puhtaks pesta,” ühines Human Rights Watch.

LET juht Alexandra Armas lausus, et otsus Saudi Araabias mängida tehti mängijatega.

Jäänud on vaid LET finaal Costa Del Sol Open, mis saab Hispaanias stardi 26. novembril, auhinnafondiks 600 000 eurot. Sarja juhib ülivõimsalt Pedersen. Ta on tänavu võitnud ka Czech Ladies Openi. Pedersen on tuuri birdie-liider.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga