Kuidas prantslased said Ryder Cupi korraldusõiguse

Prantsuse Golfiliidu asepresident Pascal Grizot räägib Today’s Golferile, kuidas saadi Ryder Cupi korraldusõigus.

Grizot on 10 aastat üritanud seda võistlust Prantsusmaale saada. 2016. aasta jalgpalli EM toimus Prantsusmaal ja riik soovis ka olümpiamänge ning golf polnud prioriteet. Prantsusmaal oli viis vastast: Portugal, Hispaania, Saksamaa, Rootsi ja Holland. Prantsusmaad toetasid selleaegne Euroopa kapten Colin Montgomerie, Thomas Bjorn ja Paul McGinley.

Prantslased suutsid demonstreerida, et neil on korraldamiseks raha. Korralduskulud on ligi 40 miljon eurot, millest liidul oli pool. Ülejäänu tuli riigilt ja eraisikutelt.

Ryder Cupi korraldamiseks on vaja kirjutada ilus kiri. Prantsusmaa rõhus golfi arendamisele ja lubas ehitada 100 uut väljakut. Raha ja aeg on peamised põhjused, miks inimesed ükskõik mis riigis golfi ei mängi. Prantsusmaa ongi ehitanud juba 98 kompaktset väljakut, mis võtavad vähem aega ja on odavamad. 35 väljakut on tegemisel, nii et plaan on ületatud.

Ryder Cupist on saamas suurim nädalavahetuse spordiüritus. Arvatakse, et sellele ostetakse 200 miljoni naela eest reklaami. Üritusel on 34 sponsorfirmat. Euroopa Ryder Cupi sponsor peab maksma ligi 2 miljonit naela, Ameerikas toimuva eest küsitakse 4 miljonit naela.

Uuringufirma Nielsen andmetel soovib tänavust võistlust vaadata 6,7 miljonit enam inimest kui 2014. aastal Euroopas toimunut. Suur põhjus on Tiger Woods, kes pole osalenud kuus aastat.

Grizot lootis Cupi avamisele saada peaministri, lennuväe ja nimekaid lauljaid. Kas ka nii läks, võite vaadata videost.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga